Dzień Edukacji Narodowej

[Rozmiar: 26515 bajtów]14 października 1773 roku sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej. Była to pierwsza w Europie państwowa władza oświatowa. Powołał ją król Stanisław August Poniatowski. Był to wielki krok w rozwoju polskiego szkolnictwa. Od tej pory dzień 14 października obchodzony jest jako Dzień Nauczyciela, gdyż nauczyciele to osoby w znaczący sposób wpływające na kształtowanie charakterów , a także rozwijanie zdolności i talentów młodych ludzi. Autorami osiągnięć uczniów są nauczyciele, stąd słowa Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” nabierają szczególnego znaczenia.

[Rozmiar: 76632 bajtów] [Rozmiar: 78275 bajtów] [Rozmiar: 78290 bajtów] [Rozmiar: 75418 bajtów]
Również ten dzień w naszej szkole obchodzony jest szczególnie uroczyście. Tego dnia nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, natomiast uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice spotkali się podczas akademii, będącej okazją do wyrażenia wdzięczności i uznania dla pracy pedagogów i osób wspomagających działalność szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie zgromadzeni obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klas IV-VI.

[Rozmiar: 75142 bajtów] [Rozmiar: 73354 bajtów] [Rozmiar: 74303 bajtów]
Dzieci przedstawiły w sposób humorystyczny typową lekcję języka polskiego. Z łatwością można było rozpoznać typowych przedstawicieli społeczności uczniowskiej- kujona, lizusa, nieuka i wandala. W sposób przejaskrawiony pokazali oni problemy codziennej rzeczywistości szkolnej. Urozmaiceniem występów były zabawne piosenki o tematyce szkolnej śpiewane na melodię znanych przebojów.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli pracownikom szkoły okolicznościowe życzenia, wręczając kwiaty i słodkie upominki.

[Rozmiar: 78209 bajtów] [Rozmiar: 75944 bajtów]
Tego wyjątkowego dnia odbyło się także uroczyste wprowadzenie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Było ono miłym akcentem nauczycielskiego święta.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+