Konferencja naukowa dla nauczycieli

16 maja 2012r. w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa pt. Praca z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo. W konferencji wzięli udział nauczyciele szkół i przedszkoli oraz pracownicy oświaty z powiatu mińskiego. Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem burmistrza Miasta Mińsk Maz. oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Maz. Konferencję rozpoczął występ uczniów klasy III a integracyjnej, która zaśpiewała piosenkę "Różni, ale tacy sami".

Zebrani mieli możliwość wysłuchania wykładu pani mgr psych. Marty Jerzak pracownika Poradni -Psychologiczno-Pedagogicznej w Warszawie, na temat Przezwyciężanie zaburzeń emocjonalnych w pracy z dzieckiem nadpobudliwym oraz pani mgr psych. Beaty Szynalskiej-Skarżyńskiej, pracownika Centrum Edukacyjnego A-Z, pt. ADHD- rozwijanie kompetencji społecznych.

Po części wykładowej uczestnicy wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych m.in. przez nauczycieli naszej szkoły. Pani Katarzyna Mikulska podzieliła się swoimi umiejętnościami w zakresie Muzykoterapii w pracy z dziećmi z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, a pani Grażyna Suchodolska doświadczeniami z realizacji Programu profilaktycznego Spójrz inaczej na agresję blok: emocje-relacje z rówieśnikami, warsztaty Zabawa jako forma terapii dla dzieci nadpobudliwych psychoruchowo poprowadziła p. Dorota Regula z zaprzyjaźnionego wydawnictwa.

W czasie trwania konferencji nauczyciele mogli się również zapoznać z propozycjami wydawnictw edukacyjnych oraz bogatą propozycją książkową na temat nadpobudliwości przygotowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim.
[Rozmiar: 21149 bajtów] [Rozmiar: 14608 bajtów] [Rozmiar: 20872 bajtów] [Rozmiar: 20972 bajtów] [Rozmiar: 21026 bajtów] [Rozmiar: 21980 bajtów] [Rozmiar: 16040 bajtów] [Rozmiar: 19975 bajtów] [Rozmiar: 17557 bajtów] [Rozmiar: 25508 bajtów]

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+