PODSUMOWANIE KONKURSÓW POWIATOWYCH

Nasza szkoła jest od wielu lat organizatorem wielu konkursów powiatowych. Są to między innymi:
  • Konkurs Matematyczny dla klas II-III Doskonały Matematyk
  • Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI
  • Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych
  • Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI Z ortografią za pan brat
  • Konkurs na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza
  • Festiwal Piosenki Dziecięcej

30 maja 2012r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach matematycznych i konkursie historycznym.
[Rozmiar: 76078 bajtów] [Rozmiar: 51560 bajtów]
Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas II-III Doskonały Matematyk odbył się w tym roku szkolnym po raz dziewiąty. Konkurs przede wszystkim ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz umiejętności logicznego myślenia, a także wdrażać najmłodszych uczniów do samodzielnego działania i wytrwałości.
W zmaganiach matematycznych wzięło udział ponad 20 szkół powiatu mińskiego, do eliminacji powiatowych przystąpiło 23 uczniów klas II i 29 uczniów klas III. Nasi uczniowie niestety nie stanęli na podium, chociaż Witold Cieślik z klasy II zajął IV miejsce, a Bartłomiej Adamiec z klasy III zajął VI miejsce.

Konkurs przygotowują panie: Agnieszka Kraus, Beata Kupiec, Eliza Lalak i Agnieszka Łodyga.
[Rozmiar: 78560 bajtów] [Rozmiar: 73768 bajtów]

21 kwietnia odbył się finał X Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV - VI. Do tego etapu zakwalifikowało się 19 uczniów klas czwartych, 26 uczniów klas piątych oraz 19 uczniów klas szóstych. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali pięć zadań konkursowych, a nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa, której przewodniczyły panie: Agata Cecotka, Lucyna Blacharska, Wiesława Roguska.

Na podium stanęli również uczniowie naszej szkoły: Marcel Szafraniak z klasy IV zajął 3 miejsce, Patryk Świątek z klasy V również uzyskał 3 lokatę, zaś Natalia Cecotka z klasy VI zajęła 2 miejsce.

[Rozmiar: 76299 bajtów] [Rozmiar: 77992 bajtów] [Rozmiar: 77165 bajtów]

Konkurs Historyczny w tym roku przebiegał pod hasłem Polska Piastów i składał się z dwóch form konkursowych: testu wiedzy oraz konkurs prac plastycznych - ilustracji wybranego władcy piastowskiego, wydarzenia z okresu panowania dynastii Piastów w Polsce. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Małgorzta Domeradzka i Olga Lipińska.
Główne cele konkursu to: popularyzacja i poszerzenie wiedzy o historii polski w latach 965 - 1370 (dynastia Piastów)oraz kształtowanie postawy szacunku dla dorobku cywilizacyjnego średniowiecznej Polski.

Finał konkursu odbył się 27 kwietnia, a najlepszymi z wiedzy historycznej z naszej szkoły okazał się: Łukasz Sitkowski, który zajął I miejsce i Krzysztof Mroczek zajął III miejsce. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Gabriela Bobruś i III miejsce Natalia Cecotka.

[Rozmiar: 77319 bajtów] [Rozmiar: 73940 bajtów] [Rozmiar: 53292 bajtów]

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni, dzięki hojnym sponsorom, za swój trud i ogromną chęć w zdobywaniu wiedzy. Mamy nadzieję, że nie spoczną na laurach i nadal z ogromnym zapałem przystąpią do kolejnych edycji konkursów przedmiotowych organizowanych nie tylko przez naszą szkołę.

Galę rozdania nagród uświetnił występ tancerek przygotowanych przez panią Sylwię Gugałę w ramach projektu "Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim".
[Rozmiar: 71463 bajtów] [Rozmiar: 72671 bajtów] [Rozmiar: 72243 bajtów] [Rozmiar: 72384 bajtów] [Rozmiar: 72281 bajtów]

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+