SPOTKANIE Z FOLKLOREM

22 września uczniowie z klasy IV a, VI a, VI b pod opieką wychowawców pani Elwiry Czyż i Renaty Engelbrecht wyjechali do Wólki Dłużewskiej, aby spędzić dzień w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów”. Słoneczny, wrześniowy poranek sprzyjał planowanemu wcześniej wyjazdowi. Na dzieci oczekiwała ubrana w strój regionalny gospodyni. Wszyscy podziwiali niecodzienny ubiór, który wprowadził nas w klimat zajęć edukacyjnych, przygotowanych dla dzieci.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w przygotowywaniu zapasów na zimę samodzielnie obierając, szatkując i ubijając kapustę przeznaczona do kwaszenia.

Własnoręcznie wykonywali też wycinanki z kolorowego papieru i koguty ze słomy. Okazuje się, że nie jest to łatwe zajęcie. Ciekawie wykonana ozdoba z siana i papieru wymaga zręczności i zmysłu artystycznego. Podczas wyjazdu uczniowie poznali kulturę ludową naszego regionu.

Była też okazja do wspaniałej zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+