„ I KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ…

ŻE TO TAKIE CIEKAWE!”

      Uczniowie SP 5 i SP 6 na co dzień słuchają i pasjonują się inną muzyką, tym razem jednak z zaciekawieniem wysłuchali koncertu muzyki F. Chopina w wykonaniu wychowanków T. Żarek, P. Rzewuskiej – Korycińskiej, J. Nowik i M. Jakubowskiej.

      W ten sposób mińskie szkoły włączyły się w obchody Roku Chopinowskiego. Dokładnie 200 lat temu mama tuliła w ramionach malutkiego Fryderyka nie spodziewając się „co z niego wyrośnie”, a teraz cały świat zachwyca się jego muzyką.

      Dzieciaki z „piątki” i z „szóstki” wraz z opiekunami dziękują organizatorom wydarzenia artystycznego i młodym wykonawcom za muzykę, która poruszyła zakamarki serc.

      Uroczystość odbyła się 5 maja 2010 r. w Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Organizacją i przebiegiem koncertu zajęły się panie: Magdalena Jakubowska i Małgorzata Tomkiewicz oraz pani Paulina Rzewuska – Korycińska i Tatiana Żarek. Prowadzenie - A. Szwajkowska, M. Trojanowski.

      Całość rozpoczęto Polonezem A – dur w wykonaniu A. Wasilewskiej i A. Wieczorek.Następnie Mazurki Chopinowskie prezentowali: J. Ładno, M. Wyszogrodzka. Urokliwe Walce wykonali: A. Majewska, P. Miernicka oraz nietypową prezentację w opracowaniu na perkusję wykonał M. Dróżdż.
      W nieco nostalgicznym i lirycznym klimacie zabrzmiały Preludia, Scherzo b – moll, Nokturny, Cantabile grane przez K. Metera, M. Kuchtę, A. Wasilewską, W. Kowalskiego.

      Beztroską „Hulankę” wyśpiewały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5, a jedną z najbardziej popularnych pieśni „Życzenie” zaprezentowała A. M. Karczmarczyk.
„Piosnkę litewską” oraz pieśń „Poseł” zaśpiewała A. Bąk ze Szkoły Artystycznej.

      Podczas uroczystości przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca życia i twórczości Fryderyka Chopina.

Dekorację związaną tematycznie z koncertem przygotowała pani M. Tomkiewicz i H, Gorzałka.
A wszystko dzięki życzliwości dyrektora Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim – p. W Domagały.




Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+