MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA

- KUKIEŁKI NA KONKURS

Każde dziecko wie, że „w Pacanowie kozy kują”, ale nie wszyscy słyszeli, że tam właśnie powstało Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Jego głównym celem jest uszczęśliwianie dzieci.
     Europejska Stolica Bajek – bo tak nazywają Pacanów, promuje bajki w różny sposób. Organizuje np. ciekawe konkursy („Dziecięce Spotkanie z Komiksem”, „Dziecko i jego życie we współczesnym świecie”), zjazdy postaci bajkowych z całej Europy, festiwale kultury dziecięcej. To tutaj mieszkańcy Pacanowa chcą w maju pobić rekord w we wspólnym, głośnym czytaniu „Przygód Koziołka Matołka” z okazji jego 77 urodzin.

My, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 też kochamy sympatycznego Koziołka, dlatego bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”, organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki. Konkurs odbywa się w dwóch dziedzinach: plastycznej i literackiej. Grupa przedszkolna i dzieci z klas I-III wykonały kukiełki ulubionej postaci bajkowej, zaś uczniowie klas IV-VI opisywali prozą przygodę swojego ulubionego bohatera bajkowego we współczesnym świecie. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – powstało kilkadziesiąt różnych kukiełek, np.” Smok Wawelski”, „Złotowłosa, „Zając Poziomka” .

>

Uczniowie klas czwartych i piątych napisali bardzo ciekawe opowiadania o przygodach swoich ulubionych postaci bajkowych. Jury mogło niestety wybrać tylko cztery prace plastyczne i cztery literackie i wysłać je do Pacanowa. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się pochwalić, że to właśnie nasze kukiełki biorą udział w przedstawieniach Teatru Bajki w Pacanowie, a napisane przez nas bajki zostały wydrukowane i wydane w formie książki.
Trzymajcie za nas kciuki!

Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu „Moja ulubiona postać bajkowa” z opiekunem p. Beatą Sałajczyk

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+