Wehikułem czasu do wolności
Dzień Niepodległości jest dla Polaków ważnym i uroczystym świętem państwowym. W naszej szkole obchodzimy go również bardzo uroczyście. Dnia 12 listopada 2009 r. wszyscy uczniowie zebrali się przed szkolną sceną, aby wraz z pewnym rodzeństwem (Kamila kl.V i Ernest kl.IV) i z pomocą wehikułu czasu znaleźć się w domu polskiej rodziny akurat wtedy, gdy wtargnęli tam zaborcy.
[Rozmiar: 41528 bajtów] [Rozmiar: 49153 bajtów] [Rozmiar: 44275 bajtów]
Na szczęście w machinie czasu znalazły się takie połączenia, które szybko przeniosły nas o 123 lata bliżej i mogliśmy na własne uszy usłyszeć rozmowę Józefa Piłsudskiego z Kasztanką.
[Rozmiar: 44863 bajtów] [Rozmiar: 45922 bajtów] [Rozmiar: 48424 bajtów]
Z ulgą przyjęliśmy, że skończyły się czasy rusyfikacji, germanizacji, zesłań na Sybir... Na koniec Kamila z Ernestem tak bardzo zatęsknili do domu, że nareszcie odnaleźli swój czas i wytęskniony pokój, a potem wraz z rodzicami poszli uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.
[Rozmiar: 51365 bajtów] [Rozmiar: 48488 bajtów] [Rozmiar: 49904 bajtów]
Świąteczny nastrój zawdzięczamy naszej pani od muzyki - p. Magdalenie Jakubowskiej i umiejętnie dobranym utworom legionowym i patriotycznym. Nie zabrakło także pieśni "Abba Ojcze", przywołującej na pamięć słowa Jana Pawła II o tym, że granic wolności trzeba bronić w każdym czasie, a przebiegają one przez środek ludzkich serc.
[Rozmiar: 23006 bajtów] [Rozmiar: 27086 bajtów] [Rozmiar: 52948 bajtów]
Pomysł i realizacja: Hanna Gorzałka, Marta Zbucka, Magdalena Jakubowska, Agata Cecotka.
Dekoracja sceny: Małgorzata Tomkiewicz

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+