[Rozmiar: 10662 bajtów]Spotkanie z poetką Stanisławą Gujską
Dnia 20 listopada klasy I i II naszej szkoły miały niecodzienną okazję uczestniczenia w spotkaniu z autorką wierszy i opowiadań dla dzieci panią Stanisławą Gujską.
[Rozmiar: 52334 bajtów] [Rozmiar: 57960 bajtów] [Rozmiar: 53979 bajtów]
Poetka przybyła do nas z pobliskiego Jędrzejowa. Przywitała nas wierszem o koniku polniku, który z Jędrzejowa wyruszył w śmiałą podróż do Konika Nowego.
"W Jędrzejowie
wsi przy drodze,
która wiedzie do Warszawy
mieszkał pewien polny konik
sprytny
i świata ciekawy"
Z uśmiechem, a czasem wzruszeniem wysłuchaliśmy kolejnych wierszy, a nawet piosenek o kocich smuteczkach, wiosennych zawilcach i rozsypanych koralikach. Nawet pani dyrektor włączyła się do wspólnego czytania Bulwinkowych przygód.
[Rozmiar: 55987 bajtów] [Rozmiar: 31391 bajtów]
Pani Stanisława ze wzruszeniem obejrzała przygotowane przez nas ilustracje do jej wierszy, a później wysłuchała pięknie deklamowanych wierszy.
[Rozmiar: 30018 bajtów] [Rozmiar: 54653 bajtów] [Rozmiar: 26364 bajtów] [Rozmiar: 51910 bajtów] [Rozmiar: 55959 bajtów]
To było niezwykła spotkanie, słowa wierszy zaczarowały nas na ponad godzinę, a to wszystko dzięki pani bibliotekarce Beacie Sałajczyk, która zaprosiła autorkę do nas. Mamy nadzieję, że pani Gujska będzie nas częściej odwiedzać, zapraszamy koniecznie z nowymi wierszykami.
[Rozmiar: 26753 bajtów] [Rozmiar: 56265 bajtów] [Rozmiar: 54187 bajtów]

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+