WITAMY WIOSNĘ

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zawsze z niecierpliwością i radością oczekiwana przez wszystkich. Przedłużająca się i dość męcząca tegoroczna zima sprawiła, że bardziej niż zwykle tęsknimy za słońcem, kwiatami, zielenią.
    W piątek, 19 marca, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję żegnania Zimy. Zgodnie ze zwyczajem ludowym przygotowaliśmy słomianą kukłę - Marzannę, żeby ją spalić. Ten zwyczaj wywodzi się z pogańskich obrzędów ofiarnych, miał zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Dla nas była to zabawa, ale mamy nadzieję, że wiosna zagości się u nas na dobre.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 22 marca, dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowo i radośnie przywitały nową porę roku. Najpierw w barwnym pochodzie z gaikiem maszerowały w okolicy szkoły wesoło śpiewając. Druga cześć radosnego świętowania miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach o tematyce wiosennej.

darmowa grafika

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+