WYŚCIG PO ZDROWIE

20 maja w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs "Zdrowo i bezpiecznie". W tym roku przebiegał on pod hasłem "Zdrowe jedzenie, zdrowe myślenie". Wzięli w nim udział uczniowie z mińskiej "Jedynki" i "Szóstki" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu i Szkoły Podstawowej w Ładzyniu.

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas I - III miał na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci, podniesienie świadomości nt. zdrowego odżywiania (piramida żywieniowa), a także wyrabianie nawyku potrzeby ruchu do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dużo radości przysporzyło dzieciom pokonywanie toru przeszkód i rywalizacja sportowa przygotowana przez p. Agnieszkę Kraus i p. Renatę Krasnodębską.

Nad całością czuwały organizatorki konkursu: p. Grażyna Suchodolska i p. Janina Piekut.

Finał zmagań oceniała komisja, w skład której weszła szkolna pielęgniarka i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim.

Najwięcej punktów (28 pkt) i pierwsze miejsce zgarnęli nasi uczniowie. W skład drużyny wchodzili; Dariusz Pypeć, Kacper Sekular i Aleksandra Górska.
Drugie miejsce zdobyli uczniowie z Ładzynia.

Największą frajdę przyniosły dzieciom liczne nagrody sponsorowane przez miński sanepid, Dyrekcję i Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim oraz Placówkę Handlową "Impet" - komputery z impetem z Mińska Mazowieckiego.

Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na plakat propagujący zdrowe odżywainie pod hasłem "Wiem, co jem".
Oto wyróznione prace:

Julia Maślanka kl.Ib

Łucja Czyż kl. IIc

Alicja Rojek kl. IIc

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+