[Rozmiar: 6579 bajtów]
Słoneczny festyn w "Szóstce"
    4 czerwca naszej szkole odbył się po raz kolejny festyn rodzinny, przebiegający pod hasłem Myślę, rosnę, dbam wpisujący się w ogólnopolską kampanię - Zachowaj trzeźwy umysł. Jest to akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Promuje zdrowy styl życia oraz atrakcyjne dla dzieci i młodzieży zachowania prospołeczne jako alternatywę wobec używek oraz stosowania przemocy. W tym[Rozmiar: 15050 bajtów] roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na zasady dobrego współistnienia z innymi ludźmi: "dobro wraca do człowieka jak bumerang. Dobro, które dasz innym wróci do Ciebie i da Ci radość. Jeśli chcesz, by inni byli dobrzy dla Ciebie i o Ciebie dbali, to najpierw Ty zacznij być dobry i dbaj o innych. Nie daj się namówić na coś, co zagraża Twojemu zdrowiu (np. na palenie albo picie) i nie namawiaj do tego innych".

Upalna, czerwcowa pogoda zachęciła wielu rodziców, uczniów, przyjaciół szkoły i mieszkańców miasta do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Tego dnia odwiedzili szkołę również mińscy radni: pani Wanda Rombel, pan Robert Gałązka i pan Waldemar Mirecki.

Wszystkich przybyłych serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Anna Zalewska. Przedstawiła ideę i program spotkania, a także życzyła wspaniałej zabawy. Rozpoczęło się ono od części artystycznej. Widzowie podziwiali występy wokalne i taneczne najbardziej uzdolnionych dzieci klas młodszych i starszych. Bardzo podobały się występy solowe wokalistów, taniec uczennic klas pierwszych, przedstawienia teatralne: Myszy w bibliotece klasy III b i Nie ma tego złego - koła recytatorskiego z klas IIc i IIIa.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki sportowe odbywające się na nowym boisku Orlik 2012. Rywalizowali ze sobą rodzice i dzieci w różnorodnych konkurencjach sportowych: rodzinnym torze przeszkód, rzucie piłką lekarską na odległość. Rozegrano również mecz piłki nożnej między ojcami a synami, zakończony remisem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Swoje umiejętności zaprezentowały także chearliderki i gimnastyczki. Widzowie mogli podziwiać też pokazy mistrzów sztuk walki z klubu sportowego Taekwondo.

Po emocjach sportowych i artystycznych można było posilić się pyszną grochówką, swojskim chlebem ze smalcem i daniami z grilla. Na smakoszy czekała pyszna kawa i ciasto domowe w przytulnej kawiarence. Wszyscy dbający o zdrowie mogli skorzystać z bezpłatnych porad medycznych, m. in. zbadać poziom cukru i ciśnienia. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa i wystawa prac plastycznych uczniów. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy, jazda kucykiem, i wata cukrowa. Można było zakupić książki o Mińsku Mazowieckim wydane przez Towarzystwo Przyjaciół Mińska oraz okolicznościowe monety - dukaty wybite z okazji 590 rocznicy powstania naszego miasta.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania rodzicom, pracownikom szkoły, uczniom i sponsorom za trud i zaangażowanie w organizację i przebieg festynu.
[Rozmiar: 11350 bajtów]
[Rozmiar: 81715 bajtów] [Rozmiar: 78888 bajtów] [Rozmiar: 78383 bajtów] [Rozmiar: 55595 bajtów] [Rozmiar: 79227 bajtów] [Rozmiar: 78794 bajtów] [Rozmiar: 81185 bajtów] [Rozmiar: 81022 bajtów] [Rozmiar: 82226 bajtów] [Rozmiar: 78685 bajtów] [Rozmiar: 82622 bajtów] [Rozmiar: 80706 bajtów] [Rozmiar: 79823 bajtów] [Rozmiar: 77937 bajtów] [Rozmiar: 77651 bajtów] [Rozmiar: 79972 bajtów] [Rozmiar: 81303 bajtów] [Rozmiar: 79139 bajtów] [Rozmiar: 80562 bajtów] [Rozmiar: 79316 bajtów] [Rozmiar: 77184 bajtów] [Rozmiar: 80632 bajtów] [Rozmiar: 78266 bajtów] [Rozmiar: 81013 bajtów] [Rozmiar: 77559 bajtów] [Rozmiar: 81789 bajtów] [Rozmiar: 79182 bajtów] [Rozmiar: 54710 bajtów] [Rozmiar: 49438 bajtów] [Rozmiar: 50441 bajtów] [Rozmiar: 76682 bajtów]

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana