[Rozmiar: 1869 bajtów]Niecodzienna lekcja[Rozmiar: 1869 bajtów]

Lekcje języka polskiego nie muszą być nudne. Udowodnili to uczniowie klasy IVa przygotowując inscenizację pt."Kopciuszek".
Inspiracją do przygotowania spektaklu była lekcja, podczas której dzieci poznały różne wersje tej samej baśni. Wybrały nietypową wersję, ponieważ Kopciuszek w utworze W. Chotomskiej nie zostaje żoną księcia z powodu brudnej nóżki.
[Rozmiar: 12471 bajtów] [Rozmiar: 15198 bajtów]

W postać Kopciuszka wcieliła się Agatka Korzeń prezentując widzom piękną suknię jak również specjalnie przygotowane na tę okazję brudne nóżki. Z dużym wdziękiem zatańczyła również walca z księciem. Rolę księcia zagrał Patryk Swiątek. Jak na władcę przystało był bardzo poważny i dystyngowany. Bardzo ładnie wyglądały w swoich sukienkach siostry Kopciuszka czyli Ola Pawlica i Maja Rychter. Równie dobrze odtworzyły cechy postaci, które zagrały. W przeciwieństwie do literackich pierwowzorów urzekały swoim wdziękiem i urokiem. Baśń nie może obyć się bez Dobrej Wróżki. I tutaj pojawia się Weronika Rońda. Jako wróżka emanowała dobrocią i chęcią niesienia pomocy Kopciuszkowi.
[Rozmiar: 12832 bajtów] [Rozmiar: 14877 bajtów] [Rozmiar: 17350 bajtów]

Kwestie narratora wygłaszała Martynka Gołębiewska, wprowadzając w ten sposób widzów w akcję baśni. Odpowiednio modulując głos stwarzała nastrój panujący w utworze. Na uwagę zasługuje scenografia, którą przygotował Jacek Góras. Oglądając dekoracje przez niego wykonane dostrzegamy, iż doskonale współgrają z treścią utworu. Nad całością przedstawienia czuwała Ola Zawadka. Chociaż rola reżysera nie jest łatwa, to wywiązała się z niej znakomicie.
Miejmy nadzieję, że młodzi aktorzy jeszcze nie raz zachwycą nas swoim talentem.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+