ORKIESTRA DNI NASZYCH

Orkiestra Dni Naszych to zespół, który co rok odwiedza naszą szkołę dając różnotematyczne koncerty i zawsze jest przez nas gorąco przyjmowany. Swoją muzyką rozbawiają zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Tym razem, w dniu imienin Andrzeja, zaproponowali nam muzyczną podróż z "Kalendarzem pełnym dat". Z piosenki dowiedzieliśmy się, że Wiosna, Lato, Jesień, Zima to historia o czterech dziewczynach. Jesienna pani ma w zanadrzu wspaniałą datę - 14 października. Nikomu chyba nie trzeba przypominać, że jest to Dzień Nauczyciela. Z tej okazji wszystkim naszym paniom i panom wspólnie dedykowaliśmy piosenkę. Głośnym chórem zaśpiewaliśmy też jesienną piosenkę o "Zielonym ogórku", chociaż za okanami u nas panowała już sroga zima.
     Żeby zrobiło się świątecznie, artyści nauczyli nas śpiewać piosenkę "Przybądź Święty Mikołaju". Przy okazji wzięliśmy sobie do serca uwagę, że daty 6 XII i 24 XII są nie tylko po to, żeby dostawać prezenty, ale również po to, żeby prezentami obdarzać innych.
     Przy datach 21 i 22 stycznia głośnym chórem powtarzaliśmy refren:

Babciu, Babciu, Dziadku, Dziadku,
teraz wnuki macie,
które tak kochacie.
Babciu, Babciu, Dziadku, Dziadku,
wnuki też Was mają
i też Was kochają.

Wędrówka z piosenką i humorem po kalendarzu pełnym dat bardzo się nam spodobała. Już nie możemy doczekać się następnego spotkania.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+