WIELKA UROCZYSTOŚĆ PIERWSZAKÓW
W „SZÓSTCE”

Rozpoczęcie nauki w szkole jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka i jego rodziny. Dla sześcio- lub siedmiolatka zaczyna się trwający wiele lat czas nauki.

W Szkole Podstawowej nr 6 przyjęcie Pierwszaków do szkolnej rodziny odbyło się 20 października w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim rodzice, nauczyciele, delegacje uczniów ze starszych klas i zaproszeni goście, m in. Pan Mirosław Krusiewicz –Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim.

W tym roku szkolnym w naszej szkole jest pięć pierwszych klas. Uczy się w nich 95 uczniów. Dwie z nich to klasy integracyjne.

Na uroczystości każda z klas pierwszych zaprezentowała krótki program artystyczny, w którym uczniowie wykazali się wiadomościami i umiejętnościami zdobytymi od początku roku.. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie:

(...) będę uczył się starannie, zachowywał nienagannie (...) –obiecywali najmłodsi uczniowie.

Po ślubowaniu każde dziecko zostało dotknięte w ramię ogromnym ołówkiem, a tym samym pasowane na ucznia naszej szkoły przez Panią Dyrektor Annę Zalewską. Wszyscy dostali Dyplomy Pasowania i kolorowe birety, będące oznaką godności uczniowskiej.

Dzieci otrzymały też z rąk gościa, Pana Mirosława Krusiewicza- Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, wspaniałe prezenty: „zestawy małego rowerzysty” składające się z kasku, ochraniaczy, kamizelki odblaskowej i latarki.

Po części oficjalnej szczęśliwi uczniowie, rodzice i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+