WARSZTATY PRAWNICZE W NASZEJ SZKOLE

Wielu młodych ludzi zastanawia się i zadaje sobie pytanie:”Co chciałbym robić, gdy dorosnę?”
Myśląc o przyszłości swoich absolwentów Pani Dyrektor Anna Zalewska postanowiła ułatwić im wybór przyszłej kariery zawodowej i przybliżyć tajniki niektórych zawodów, zapraszając do szkoły studentów różnych kierunków wyższych uczelni.
       W marcu 2011 r. do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim zostały zaproszone studentki czwartego roku prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie, które przeprowadziły warsztaty. Spotkanie miało na celu pokazanie dzieciom na czym polega praca prawników.

Po krótkich wyjaśnieniach, uczniowie wcielali się w role: sędziego, adwokata,prokuratora. Oglądali też i przymierzali odpowiednie togi. Uczestnicy spotkania uczyli się również jak powinien zachowywać się w sądzie świadek, a jak oskarżony.
        Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali imienne certyfikaty poświadczające udział w warsztatach Studenckiego Programu Edukacji Zewnętrznej „Prawo na co dzień”.
Dwugodzinne zajęcia przeprowadziły: Aneta Moniuszko, Aleksandra Stępniak i Natalia Zalewska

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+