[Rozmiar: 5412 bajtów]

Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przywitali nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu na salę Sztandaru Szkoły odśpiewano hymn narodowy. Pani Dyrektor Anna Zalewska serdecznie powitała zaproszonego na tę uroczystość gościa - Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Zbigniewa Grzesiaka, dzięki któremu tak naprawdę nasza szkoła powstała i istnieje już 20 lat.

Następnie odczytała list pani minister Edukacji Katarzyny Hall, skierowany do uczniów i nauczycieli. Pani Hall życzyła uczniom, aby ten rok był dla nich pełen pozytywnych doświadczeń, aby szkoła rozpoznawała i rozwijała ich talenty. Zapewniła, że w najbliższym roku szkolnym kontynuowany będzie program "Radosna szkoła", szkoła przyjazna dla uczniów.

Po odczytaniu listu pani dyrektor nawiązała do słów księdza proboszcza, wypowiedzianych w czasie uroczystej mszy świętej rozpoczynającej rok szkolny: " Nauczycielu, kuj żelazo póki gorące, rozwijaj talenty dzieci - niech dzieci lubią swoją szkołę".

[Rozmiar: 35227 bajtów] [Rozmiar: 25885 bajtów]

Pani dyrektor przedstawiła rodzicom bogatą ofertę edukacyjną i zapewniła, że każde dziecko na pewno znajdzie coś co go interesuje, co pozwoli mu się rozwijać.

Szkoła to nie tylko uczniowie i nauczyciele - to także rodzice. Pani dyrektor wspomniała o roli współpracy z rodzicami i do tej współpracy serdecznie zaprosiła. Następnie skierowała życzenia do nauczycieli, aby ich praca przebiegała w miłej, stabilnej atmosferze.

Pani Zalewska wspomniała, że 1 września to także tragiczna rocznica wybuchu II Wojny Światowej - dnia, kiedy dzieci nie mogły witać nowego roku szkolnego bo zamiast dzwonka usłyszały huk armat i bomb. Po tych słowach wszyscy obecni na uroczystości oddali cześć ofiarom wojny minutą ciszy.

[Rozmiar: 43054 bajtów]

Następnie głos zabrał burmistrz miasta - pan Zbigniew Grzesiak. Powitał zebranych, przypominając że wkraczamy w 21 rok istnienia i funkcjonowania szkoły. Zauważył, że jeszcze 15 lat temu były wątpliwości czy ta szkoła jest potrzebna, a teraz uczy się w niej ponad 500 uczniów i pracuje 50 nauczycieli. Pan burmistrz podziękował nauczycielom za ich pracę, w szczególności za pracę pani dyrektor, która swoją funkcję w tej placówce pełni już od 3 lat.  Poprosił rodziców o włączanie się w życie szkoły, udzielanie jej pomocy i wsparcia.

Szczególnie serdecznie pan burmistrz przywitał pierwszaków, życząc im wielu osiągnięć, nauki w dobrej atmosferze, solidarności, możliwości poznania świata i rozwijania osobowości. Szczególnie zwrócił uwagę na najważniejszą umiejętność, której uczy szkoła - rozróżniania dobra i zła, a kierowania się w życiu zawsze dobrem.

[Rozmiar: 52695 bajtów] [Rozmiar: 20241 bajtów]

Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas III i IV i opiekunów: panią Hannę Gorzałkę i Beatę Kupiec wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+