FESTYN RODZINNY
Festyny rodzinne na stałe wpisały się w historię naszej szkoły. W programie imprezy uwzględniono loterię fantową, część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły, malowanie buziek dzieciom, wystawy plastyczne i fotograficzne, dobrze zaopatrzoną kawiarenkę i pyszne dania z grila.
Wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu serdecznie dziękujemy!
XVII OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH
Gospodarzami XVII Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich były w tym roku: Szkoła Podstawowa w Szczawnicy i Gimnazjum w Nowym Sączu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 72 szkół z całego kraju.
DOSKONAŁY MATEMATYK
Nasza szkoła już szósty raz jest organizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas II i III "Doskonały matematyk". Do etapu powiatowego dotarło 19 uczniów klas II i 15 uczniów klas III. Finaliści zmagali się z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi 12 maja 2009 roku.
KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IV _ VI
W finale VII Powiatowego Konkursu Matematycznego wzięło udział 58 uczniów w tym 34 z klas czwartych, 18 z klas szóstych i 6 klas piątych. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni na uroczystym spotkaniu, które odbędzie się w naszej szkole 5 czerwca o godz.10.00.
ZDROWIE, SPORT I ZABAWA
14 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbył się Międzyszkolny Konkurs "Zdrowo i bezpiecznie". W bieżącym roku przebiegał on pod hasłem "Ratowniczek pomoże Ci pomóc innym".
KONKURS HISTORYCZNY
W dniu 30 kwietnia 2009 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się etap powiatowy konkursu historycznego "Królowie elekcyjni i zabory".
Udział wzięło 16 szkół z powiatu mińskiego.
FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ
Termin konkursu uległ zmianie. Odbędzie się po wakacjach, w październiku. Osoby chętne prosimy zgłaszać do sekretariatu szkoły (tel. 025/759 35 08.
KONKURSY POWIATOWE
      W związku z zawieszeniem działalności mińskiego PODN informujemy, że Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim podjęła się kontynuacji powiatowych konkursów przedmiotowych:
      - matematycznego dla klas II - III "Doskonały matematyk"
      - matematycznego dla klas IV - VI
      - historycznego dla klas IV-VI
DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE
Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość aktywnie włączyć się do obchodów Dnia Ziemi na całym świecie i urealnić hasło:
"Ziemia dla dzieci - dzieci dla Ziemi"
.
IV ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
Mija 4. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Przeżywamy ją w duchu wiary i miłości do naszego Rodaka, bo choć fizycznie nieobecny, nadal jest w naszych sercach.
PAŁACOWA MASKA 2009
W zmaganiach o Pałacową Maskę 2009 grupa teatralna "Szósteczka" zaprezentowała przedstawienie o Śnieżce i Krasnoludkach wg scenariusza Elżbiety Gorzkiej-Kmieć.
BEZPIECZNE FERIE
Śnieżek prószy wszędzie. Nie wjeżdżaj na jezdnię, bo wypadek będzie!
Dzieci lepią bałwanki, wychodzą na sanki. Bawią się bezpiecznie. Zawsze bardzo grzecznie!
Bezpieczna zabawa to wspaniała sprawa!!!
KARNAWAŁ W SZKOLE
Styczeń to czas karnawałowych beztroskich zabaw. Bawią się nie tylko dorośli, ale także dzieci. Również w naszej szkole bale dla uczniów stały się tradycją.
JASEŁKA
Przed Świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na Jasełkach. Mieliśmy okazję wspólnie pokolędować.
GÓRA GROSZA
W dniach 24 XI 2008 - 5 XII 2008r. nasza szkoła brała udział w akcji "Góra grosza". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc osieroconym dzieciom.
"RADOŚĆ DZIECIOM"
REALIZACJA RZĄDOWEGO PROGRAMU WYRÓWNYWANIA SZANS EDUKACYJNYCH DZIECI I MŁODZIEŻY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 IM. H. SIENKIEWICZA W MIŃSKU MAZOWIECKIM
SPARTAKIADA
Po kilku tygodniach ćwiczeń i przygotowań stanęliśmy do walki z reprezentacjami klas młodszych wszystkich mińskich podstawówek. Miejscem rywalizacji sportowych była piękna sala sportowa w Szkole Podstawowej nr 2. "Szóstka" okazała się na szóstkę - zdobyliśmy pierwsze miejsce!!!
CO WIDAĆ W TELEWIZJI?
Kamery jak żyrafy - wysokie pod chmury,
Korytarze - labirynty w środku wielkiej góry,
Toalet bez liku - można w nich zabłądzić,
Kawiarenki..., każda inna - by czas miło spędzić.
Ile wrażeń i emocji nigdy nie zgadniecie,
Póki kiedyś w tamtych miejscach sami nie staniecie.
EKO - KUBUŚ
Muzyczne sprzątanie świata stało się okazją do wyjaśnienia terminu "ekologia". Dzieci dowiedziały się co to znaczy żyć w zgodzie z naturą, a także zaprezentowały swoją wiedzę w tym zakresie. A wszystko to miało miejsce na koncercie muzycznym w wykonaniu Orkiestry Dni Naszych.
SPOTKANIE Z DZIENNIKARZEM
W czasie zajęć koła dziennikarskiego uczniowie klas trzecich mieli możliwość redagowania szkolnej gazetki SMYK. Najmłodsi poznawali tajniki kunsztu dziennikarskiego, samodzielnie redagowali artykuły, wykonywali do nich ilustracje. Program zajęć został wzbogacony spotkaniem z panem Markiem Łodygą, dziennikarzem i fotografem Gazety Lokalnej.
U STOMATOLOGA
Żeby taki uśmiech mieć, do dentysty trzeba biec,
siąść na fotel, przemóc strach i odsapnąć: "ach!"
gdy ubytków bywa brak.
NIE TYLKO DLA PILOTÓW
Pięknego, słonecznego, listopadowego dnia uczniowie klas IIa, IIb i IIIb pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Bazy Lotniczej położonej niedaleko Mińska Mazowieckiego.
klasy0 MIKOŁAJKI
Tradycyjnie na początku grudnia w klasach gościmy niezwykłego gościa czyli Mikołaja. Wszyscy młodsi uczniowie mogli cieszyć się z jego wizyty. Do każdej klasy zmęczony Mikołaj przyniósł worek prezentów, które sprawiły, że z twarzy dzieci uśmiech tego dnia nie znikał.
ANDRZEJKI 2008
W dzień poprzedzający imieniny Andrzeja, zgromadziliśmy się w sali oświetlonej tajemniczym światłem świec, aby poddać się magii wróżb i zaklęć uchylających rąbka tajemnicy dotyczącej naszych przyszłych losów.

90 ROCZNICA OBCHODÓW NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole miała charakter niezwykle uroczysty.
NIEZWYKLI GOŚCIE
Na deskach naszej szkolnej sceny wystąpił dziecięco - młodzieżowy zespół z zaprzyjaźnionego miasta Orszy na Białorusi.
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH
Wspólna wycieczka do Kolorado i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, była okazją do świetnej zabawy, nauki w plenerze oraz lepszego poznania się.
DZIEŃ NAUCZYCIELA
Dzień Edukacji Narodowej był dla nas nie tylko świętem nauczycieli, ale również świętem całej szkoły. W dniu 9 października 2008r. uczciliśmy to święto uroczystym otwarciem placu zabaw i windy dla niepełnosprawnych uczniów.
MAMY PLAC ZABAW!!!
Nareszcie przyjemnie można wykorzystać rozpierającą nas energię.
BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE
26 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego porusznia się po drogach. W trakcie spotkania nie zabrakło różnorodnych konkursów, rywalizacji drużynowych.
"ZAMIAST CIASTKA I CUKIERKA,
SCHRUP MARCHEWKĘ LUB SELERKA"

Pod takim hasłem 20 października 2008r. klasa IIB wraz z wychowawcą Grażyną Suchodolską zorganizowała i przeprowadziła szkolny happening pod hasłem "Dbajmy o zęby".
ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ
ROZWIJAJ SWÓJ TALENT

Finał akcji profilaktycznej: "W poszukiwaniu kwiatu paproci"Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+