OSTATNIE CHWILE W SZKOLE
Pożegnanie klas szóstych


INDIANIE W MIENI
Tuż przed rozpoczęciem wakacji, czyli 23 czerwca 2010r. klasy IIb, IIc i IId, ze swoimi paniami postanowiły zdobyć sprawności indiańskie na ścieżce przyrodniczej w Mieni. Przed wycieczką przyszli członkowie plemion przygotowali sobie pióropusze oraz wymyślili sobie indiańskie imiona.


ZIELONA SZKOŁA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH
Chcielibyśmy, aby wszystkie lekcje wyglądały tak jak te na wyjeździe 15, 16 i 18 czerwca. Na te dni uczniowie klas II przenieśli się z nauką w Góry Świętokrzyskie. Naszą szkołą a zarazem i domem stał się pensjonat u stóp Łysicy pod wiele mówiącą nazwą "Baba Jaga".


WYCIECZKI KLAS III
W roku szkolnym 2009/2010 klasy III często korzystały z możliwości poszerzania swojej wiedzy poza murami szkoły. W październiku były na wycieczcie w Kawęczynie, gdzie brały udział w zajęciach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka". W dniach 19 - 22 IV 2010 klasy IIIa, IIIc, IIId wzięły udział w Zielonej Szkole w Białym Dunajcu.


DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE
W czerwcu Szkoła Podstawowa nr 6 im H. Sienkiewicza już kolejny raz obchodziła uroczyście dzień swojego Patrona. My, jej uczniowie i nauczyciele, mamy wielki szacunek i uznanie dla twórczości H. Sienkiewicza, bo prawdy i wartości życiowe, które nam przekazuje w swoich utworach są aktualne również współcześnie.


XVIII ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH
SZYDŁOWIEC 28 - 30 maja

„Zacni Waszmościowie! Z wielkim ukontentowaniem w sercu chcemy Waszmościów zaprosić do naszego Szydłowieckiego grodu na XVIII Zjazd Akademij Sienkiewiczowskich(...)” - tak brzmiał początek zaproszenia, które Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza, otrzymała od Liceum Ogólnokształcącego w Szydłowcu - tegorocznego organizatora corocznych spotkań szkół noszących imię Sienkiewicza.


WIERSZE O MOJEJ MAMIE
26 maja - Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy dużo uśmiechu i najpiękniejszych wierszy. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Wiersze o mojej mamie". Wzięło w nim udział 22 uczniów reprezentujących klasy II, III i IV.


WYŚCIG PO ZDROWIE
20 maja w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs "Zdrowo i bezpiecznie". W tym roku przebiegał on pod hasłem "Zdrowe jedzenie, zdrowe myślenie". Wzięli w nim udział uczniowie z mińskiej "Jedynki" i "Szóstki" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ładzyniu i Szkoły Podstawowej w Mariance.


KONKURS CZYTELNICZY KLAS II
Wszyscy uczniowie klas II zebrali się 14 maja 2010r. na sali gimnastycznej, by dopingować swoich zawodników w drugim etapie konkursu czytelniczego pt. "Czy znasz te lektury?" Drużyny z klas IIa, IIb, IIc, IId, składały się z uczniów, którzy najlepiej napisali test w etapie pierwszym.


WARSZTATY ARTYSTYCZNE W ZABUŻU
12 maja 2010 r. grupa dzieci uzdolnionych artystycznie i tych, którzy sztukę kochają, ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 6 wraz z opiekunami – instruktorami, wyjechała na trzy dni do Zabuża nad Bugiem. Uczestnicy korzystali z gościnności Państwa Jakoniuk - właścicieli przepięknie położonego gospodarstwa agroturystycznego.


KONCERT CHOPINOWSKI
Uczniowie SP 5 i SP 6 na co dzień słuchają i pasjonują się inną muzyką, tym razem jednak z zaciekawieniem wysłuchali koncertu muzyki F. Chopina w wykonaniu wychowanków T. Żarek, P. Rzewuskiej – Korycińskiej, J. Nowik i M. Jakubowskiej.


POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY kl. IV - VI
24 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas IV - VI. Do tego etapu zakwalifikowało się 8 uczniów klas czwartych, 10 uczniów klas piątych oraz 24 uczniów klas szóstych. Uczniowie w ciągu godziny rozwiązywali pięć zadań konkursowych, a nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa.


WYNIKI VII POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
"DOSKONAŁY MATEMATYK" dla klas I - III

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI 20-LECIA SZKOŁY
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów im. Henryka Sienkiewicza w województwie mazowieckim oraz do szkół w Mińsku Mazowieckim.
Proponujemy tematy (do wyboru):
„Patron naszej szkoły w rzeźbie - forma przestrzenna”,
„Postać literacka w utworach Henryka Sienkiewicza”
POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY
Dnia 23 kwietnia w naszej szkole odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska i świat od I wojny światowej do 1945 roku” organizowanego przez p. Beatę Sałajczyk i p. Martę Zbucką. Do walki o pierwsze miejsce przystąpiło pięć drużyn.
10 KWIETNIA 2010
Uczniowie naszej szkoły poruszeni katastrofą lotniczą z 10 kwietnia i śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego postanowili uczcić pamięć zmarłych.
WITAMY WIOSNĘ
W piątek, 19 marca, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję żegnania Zimy, a w poniedziałkowe przedpołudnie, 22 marca, dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowo i radośnie przywitały nową porę roku.
PIRACI
Klasa IIb zabawiła się w piratów i jako teatrzyk "Szósteczka" wzięła udział w zmaganiach o "Pałacową Maskę". Uczniowie poradzili sobie całkiem dobrze i bez maski pokazali prawdziwą rzecz o dzieciach, które nie zawsze są szczęśliwe, ale za to nigdy nie brakuje im pomysłów i zaradności.
KONKURSU CIĄG DALSZY
Ostatnio otrzymaliśmy bardzo sympatyczny list z Pacanowa. Okazało się, że nasz SMOCZUŚ, kukiełka wykonana przez dzieci z klasy II c pod opieką Pani Elżbiety Brygoły, zdobył drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”. Będzie występował w przedstawieniach teatru kukiełkowego w Pacanowie. W nagrodę otrzymaliśmy piękny dyplom i dużą maskotkę naszego ulubieńca Koziołka Matołka.
MOJA ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA
My, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6, kochamy sympatycznego Koziołka, dlatego bierzemy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”, organizowanym przez Europejskie Centrum Bajki. Konkurs odbywa się w dwóch dziedzinach: plastycznej i literackiej.
NASZE CHEERLEADERKI
W tym roku szkolnym w naszej szkole powstał zespół cheerleaders o nazwie Super Girls. Dziewczęta trenowały pod kierunkiem p. Beaty Kowalczyk. Po intensywnych treningach po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności na międzypowiatowych zawodach w Siedlcach i zajęły 9 miejsce.
ZIMA W MIEŚCIE
W ferie odbyły się w naszej szkole półkolonie „Zima w mieście” dla 36 uczniów. W czasie dwóch tygodni dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, artystycznych, komputerowych. Były na spektaklu teatralnym, w kinie, na basenie oraz w Muzeum Ziemi Mińskiej.KARNAWAŁ 2010
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE
Święta tuż, tuż. W sklepach bożonarodzeniowe dekoracje.W klasach stoją kolorowo ustrojone choinki. W ostatnim dniu nauki przed świętami spotkaliśmy się na wspólnym kolędowaniu. Tegoroczne szkolne jasełka przygotowały klasy IId, IIIc i IIId oraz chór szkolny.


W KRAINIE CZARODZIEJSKIEGO FLETU
Grudzień to miesiąc magiczny i pełen niezwykłych wydarzeń. Dla klas IIb, IIc, IId oraz uczniów koła teatralnego był to miesiąc, w którym mogły się przekonać jaką czarodziejską moc ma teatr i muzyka. W dniu 12 grudnia 2009r. dzieci pojechały do Warszawy do Teatru Wielkiego. Miały możliwość obejrzenia z bliska sceny oraz wielu miejsc w teatrze, bez których przedstawienie nie byłoby udane.


MIKOŁAJKI w IIC
Nagle drzwi się otworzyły i do naszej klasy wszedł Mikołaj. Serdecznie przywitał się z nami i zapytał, czy byliśmy grzeczni. Zgodnym chórem odpowiedzieliśmy:
- Tak!
SZKOLNA KAMPANIA ANTYNIKOTYNOWA
"PALENIE Z DRUGIEJ RĘKI"

3 grudnia 2009r. to Międzynarodowy Dzień Rzucenia Palenia. W tym dniu w naszej szkole odbył się finał Szkolnej Kampanii Antynikotynowej. W trakcie spotkania obejrzeliśmy scenkę w wykonaniu uczniów kl. IIIb opowiadającą o tym, jak dzieci nakłoniły tatę do rzucenia palenia.
ANDRZEJKI 2009

Tego dnia w wielu salach lekcyjnych panował tajemniczy nastrój. Przyciemnione światło, zapalone świece budziły ogromną ciekawość przedszkolaków i starszych uczniów.
SPOTKANIE Z POETKĄ STANISŁAWĄ GUJSKĄ
Poetka przybyła do nas z pobliskiego Jędrzejowa. Przywitała nas wierszem o koniku polniku, który z Jędrzejowa wyruszył w śmiałą podróż do Konika Nowego. Z uśmiechem, a czasem wzruszeniem wysłuchaliśmy kolejnych wierszy, a nawet piosenek o kocich smuteczkach, wiosennych zawilcach i rozsypanych koralikach. Nawet pani dyrektor włączyła się do wspólnego czytania Bulwinkowych przygód.
WEHIKUŁEM DO WOLNOŚCI
Dzień Niepodległości jest dla Polaków ważnym i uroczystym świętem państwowym. W naszej szkole obchodzimy go również bardzo uroczyście. Dnia 12 listopada 2009 r. wszyscy uczniowie zebrali się przed szkolną sceną, aby wraz z pewnym rodzeństwem i z pomocą wehikułu czasu znaleźć się w domu polskiej rodziny akurat wtedy, gdy wtargnęli tam zaborcy.
BEZPIECZNIE NA DRODZE
We wtorek 3 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste podsumowanie akcji profilaktycznej „ Bezpieczna droga do szkoły”. Fachową wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach podzielił się przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, starszy sierżant Daniel Niezdropa.
PAMIĘTAMY O TYCH, CO ODESZLI
Dnia 30 października delegacje klas II i III wraz z opiekunami Małego Samorządu odwiedziły groby żołnierskie na mińskim cmentarzu.
PODSUMOWANIE KAMPANII "ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W MIŃSKU MAZOWIECKIM
Gościem specjalnym zaproszonym na finał kampanii był kapitan żeglugi Wielkiej Jachtowej i Motorowodnej, żeglarski Mistrz Polski i Świata - Roman Paszke.
V FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ
Po raz piąty byliśmy organizatorami Festiwalu Piosenki Szkolnej. Na deskach szkolnej sceny mali artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
DZIEŃ NAUCZYCIELA
W dniu 15 X w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Stały się one okazją do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za ich poświęcenie i pracę.
PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 13 października 2006r. w Szkole Podstawowej Nr 6 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 68 uczniów klas pierwszych.
INTEGRACYJNE IGRZYSKA SPORTOWE
30 września na stadionie MOSiR odbyły się Drugie Integracyjne Igrzyska Sportowe organizowane przez Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II, na które zaproszenie dostali uczniowie naszej szkoły. W konkurencjach sportowych wzięli udział uczniowie integracyjnej klasy Va.
SPOTKANIE Z FOLKLOREM
22 września uczniowie z klasy IV a, VI a, VI b pod opieką wychowawców pani Elwiry Czyż i Renaty Engelbrecht wyjechali do Wólki Dłużewskiej, aby spędzić dzień w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów”. Słoneczny, wrześniowy poranek sprzyjał planowanemu wcześniej wyjazdowi.
CAŁA PRAWDA O SZKOLE
U nas nie można się nudzić. Szkoła tętni życiem. Możecie przekonać się o tym oglądając zdjęcia wykonane na przerwach między lekcjami przez uczniów klasy Vb.
KONIEC WAKACJI
Po wakacjach zostały tylko wspomnienia. Zapraszamy do szkoły. Życzymy, aby nowy rok szkolny 2009/2010 przyniósł wszystkim wiele dobrego.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+