HARMONOGRAM KORZYSTANIA Z BOISKA "ORLIK" PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOL. 2011/2012

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Po wytężonej rocznej pracy, nadszedł wreszcie czas wyczekiwanych przez wszystkich wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!
ZWYCIĘSTWO DZIEWCZĄT W PIŁCE NOŻNEJ

15 czerwca 2011r. na nowym boisku Orlik 2012odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt klas V o puchar przechodni dyrektora szkoły pani Anny Zalewskiej.
WYCIECZKOWO

W tym roku szkolnym odbyło się wiele wycieczek i zielonych szkół. Taka nauka to nam się podoba!
BAL SZÓSTOKLASISTÓW

Tradycją naszej szkoły jest coroczny bal klas VI. W tym roku odbył się 8 czerwca 2011r. Rozpoczął się zatańczonym przez uczniów najpiękniejszym tańcem polskim - polonezem.
FESTYN SZKOLNY

4 czerwca naszej szkole odbył się po raz kolejny festyn rodzinny, przebiegający pod hasłem Myślę, rosnę, dbam wpisujący się w ogólnopolską kampanię - Zachowaj trzeźwy umysł.
KTO MLEKO PIJE...

25 maja 2011r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Zdrowo i bezpiecznie, który przebiegał pod hasłem Pij mleko, będziesz zdrowy. Konkurs przeznaczony dla uczniów kl. I-III miał na celu kształtowanie potrzeby codziennej troski o zdrowie poprzez prawidłowe zachowania prozdrowotne.
UROCZYSTOŚĆ XX - LECIA NASZEJ SZKOŁY .

Dnia 10 maja 2011 roku uroczyście obchodziliśmy obchody 20-lecia powstania placówki, połączone z otwarciem boiska "Orlik 2012" i rocznicą urodzin Patrona Henryka Sienkiewicza.
DZIEŃ ZIEMI

W tym roku, obchodom Dnia Ziemi towarzyszyło hasło Las całkiem blisko nas, z tego też względu nie mogło zabraknąć wśród wielu przekazywanych o lesie informacji tych dotyczących walorów przyrodniczych lasów Nadleśnictwa Mińsk.
NIECODZIENNA LEKCJA

Lekcje języka polskiego nie muszą być nudne. Udowodnili to uczniowie klasy IVa przygotowując inscenizację pt."Kopciuszek".
KONKURSY POWIATOWE
Od kilku lat nasza szkoła jest organizatorem powiatowych konkursów przedmiotowych. Podsumowanie wszystkich konkursów odbyło się na uroczystej gali 8 czerwca 2011r.
WIOSNA, WIOSNA WKOŁO!
Nareszcie jest, długo oczekiwana, trochę jeszcze kapryśna, ale jak co roku najpiękniejsza - wiosna."
ZMAGANIA O PAŁACOWĄ MASKĘ
W tym roku zespół teatralny "Szósteczka", pod opieką pani Hanny Gorzałki, przygotował trzy przedstawienia: "Calineczkę", "Płochliwe myszy", "Urodziny Czerwonego Kapturka".
Ostatnie z nich zostało zaprezentowane w zmaganiach o Pałacową Maskę i otrzymało I nagrodę.
WARSZTATY PRAWNICZE
Wielu młodych ludzi zastanawia się i zadaje sobie pytanie:"Co chciałbym robić, gdy dorosnę?"
W marcu 2011 r. do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim zostały zaproszone studentki czwartego roku prawa Uczelni Łazarskiego w Warszawie, które przeprowadziły warsztaty. Spotkanie miało na celu pokazanie dzieciom na czym polega praca prawników.
"ŚCIEŻKAMI LITER"
W czwartek 11 marca 2011 roku w lokalu Biblioteki Pedagogicznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z poetką Stanisławą Gujską. Autorka promowała swoją nowa książkę Ścieżkami liter, do której ilustracje wykonali uczniowie kl. IIIc i Id SP Nr 6 w Mińsku Maz.
8 II - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
W miesiącu lutym w naszej szkole trwa akcja pt. Dzień Bezpiecznego Internetu 2011.
W ramach akcji nauczyciele prowadzą z uczniami pogadanki i zajęcia na temat Internetu oraz zagrożeń wynikających z jego użycia. Dzieci poznają główne zasady korzystania z sieci
BAL KARNAWAŁOWY W NASZEJ SZKOLE
Przeżyjecie to jeszcze raz, gdy obejrzycie zdjęcia.
Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.
JASEŁKA
Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw.
Uciszcie Wasze myśli,
Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy
To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi
To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście go przyjęli
MIKOŁAJKI

Mikołajki to dzień, w którym każdy z nas zagląda pod poduszkę lub w skarpetę z nadzieją, że znajdzie tam malutki prezencik dla siebie. W poniedziałek 6 grudnia uczniowie klasy IIIc przyszli do szkoły w strojach Śnieżynek i Mikołajów. Postanowili pomóc Świętemu Mikołajowi.
ANDRZEJKI 2010

W ostatnim dniu listopada lekcje wyglądały inaczej niż zwykle. W tym dniu w klasie IIIc spotkać można było wróżki, czarownice, czarnoksiężników, lub jak kto woli, czarodziejów a nawet diabełków. Wszyscy oni zjawili się, żeby wziąć udział w konkursie. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny. Po jednej stronie znajdowały się zwolenniczki czarownic, po drugiej - czarnoksiężnicy. Wykonali oni wiele trudnych zadań związanych tematycznie z obrzędami andrzejkowymi.
ORKIESTRA DNI NASZYCH

Orkiestra Dni Naszych to zespół, który co rok odwiedza naszą szkołę dając różnotematyczne koncerty i zawsze jest przez nas gorąco przyjmowany. Swoją muzyką rozbawiają zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Tym razem, w dniu imienin Andrzeja, zaproponowali nam muzyczną podróż z "Kalendarzem pełnym dat".
BEZPIECZNIE OD DZIECKA

Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak bezpiecznie poruszać po drogach i jak postępować, aby uniknąć niebezpieczeństwa. W ramach edukacji komunikacyjnej w naszej szkole 24 listopada zorganizowano imprezę profilaktyczną dla najmłodszych pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Fachową wiedzą na ten temat podzielili się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.
11 LISTOPADA - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

TEATR PROFILAKTYCZNY

Uczniowie klas od II do V mieli możliwość obejrzeć dnia 21 października przedstawienie teatralne pt."Truskawkowe pole". W przystępny sposób zdobyli podstawowe informacje na temat nadużywania narkotyków i innych substancji odurzających. Dowiedzieli się, że nie wolno przyjmować żadnych cukierków od nieznanych osób, jak działają narkotyki na organizm, i że są substancjami szkodliwymi i uzależniającymi.
DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Nauczyciela to jeden z najbardziej radosnych i uśmiechniętych dni w szkole.
W dniu 14 października spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.
WIELKA UROCZYSTOŚĆ PIERWSZAKÓW

W Szkole Podstawowej nr 6 przyjęcie Pierwszaków do szkolnej rodziny odbyło się 20 października w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nim rodzice, nauczyciele, delegacje uczniów ze starszych klas i zaproszeni goście, m in. Pan Mirosław Krusiewicz Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim.
III IGRZYSKA INTEGRACYJNE
Dnia 21 września 2010r. klasa 6a uczestniczyła wraz z opiekunami: p. Janiną Piekut i p. Bogumiłą Wróblewską w igrzyskach integracyjnych. Organizatorem imprezy był MOSiR i GM nr 2. W zawodach uczestniczyły dzieci z naszej szkoły, z GM nr 2, z Zespołu Szkół w Ignacowie i Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Mińsku Mazowieckim.
"OD ZIARENKA DO BOCHENKA"
Kawęczyn to niewielka miejscowość za Grójcem słynąca z Gościńca "Wiecha". Wybraliśmy się tam 7 października 2010r. w słoneczny, ale wietrzny dzień. Poza lekcją "Od ziarenka do bochenka" czekało nas wiele innych atrakcji.
Z WIZYTĄ U KOZIOŁKA MATOŁKA
Rok szkolny zaczęliśmy niezwykle ciekawie. Już następnego dnia po rozpoczęciu roku szkolnego wybraliśmy się do Pacanowa, a co widzieliśmy i przeżyliśmy w tym reportażu Wam opowiemy.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
1 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przywitali nowy rok szkolny. Po wprowadzeniu na salę Sztandaru Szkoły odśpiewano hymn narodowy. Pani Dyrektor Anna Zalewska serdecznie powitała zaproszonego na tę uroczystość gościa - Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki pana Zbigniewa Grzesiaka, dzięki któremu tak naprawdę nasza szkoła powstała i istnieje już 20 lat.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+