ZLOTY SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH


      Uczniowie szkół, którym patronuje Henryk Sienkiewicz, co roku mają okazję spotykać się wspólnie na zlotach szerząc najcenniejsze przesłania naszego noblisty. Pomysłodawcą zlotów jest dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Antoni Cybulski. Co roku spotykamy się w innym mieście, pokonując nawet kilkaset kilometrów. Czynimy to jednak z wielką przyjemnością. Mamy okazję do podziwiania często nieznanych, odległych regionów naszego kraju. Przybliżając postać wielkiego noblisty i jego twórczość promujemy piękno naszego kraju. Zawiązujemy też nowe znajomości, przyjaźnie z młodzieżą od Bałtyku aż do Tatr. Zlotom towarzyszą liczne konkursy: literackie, plastyczne, fotograficzne, informatyczne, w których oczywiście zawsze bierzemy udział. Uczestnictwo w zlocie stanowi połączenie historii ze współczesnością i jest bardzo pouczającym przeżyciem, a także umacnia poczucie przynależności do grupy szkół, którym patronuje Henryk Sienkiewicz.Na trasie naszych spotkań były:
Warszawa (2000), Szczecin (2001), Poznań (2002), Myszków (2003), Szydłowiec(2004), Ziębice (2005), Zamość (2006), Kołobrzeg (2007), Olecko (2008), Szczawnica, Nowy Sącz (2009), Szydłowiec (2010), Starogard Gdański (2012).
  Starogard Gdański - 2012r.

W dniach 25-27 maja w Starogardzie Gdańskim spotkały się, już po raz dwudziesty, delegacje szkół noszących zaszczytne imię Henryka Sienkiewicza. Na zaproszenie gospodarzy zlotu - Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 - przybyło około 200 uczniów i nauczycieli - przedstawicieli 42 szkół z całej Polski.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych: Klaudia Cudna, Michalina Mikulska, Emilia Szostak i pani Beata Sałajczyk, a także Dyrektor Szkoły Pani Anna Zalewska.

[Rozmiar: 35180 bajtów] [Rozmiar: 25743 bajtów] [Rozmiar: 32418 bajtów]
Pomysłodawcą corocznych spotkań zlotowych jest Antoni Cybulski, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. To on 20 lat temu, zafascynowany twórczością pisarza, postanowił zorganizować u siebie, w Woli Okrzejskiej pierwszy zlot szkół sienkiewiczowskich i namówił innych pasjonatów, aby w następnych latach organizowali spotkania w swoich miejscowościach. I tak się stało. Od 20 lat uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotykają się co roku w różnych miejscowościach Polski, aby promować wśród młodzieży wiedzę o Sienkiewiczu. Spotkania to również integracja młodzieży, świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów i znajomości, a także poznania poszczególnych regionów naszego kraju.

Gospodarze dwudziestego zlotu zadbali, by goście się nie nudzili. Przygotowali bardzo ciekawy i obszerny program. Spotkanie rozpoczął kolorowy korowód wszystkich uczestników, który przemaszerował ulicami miasta. Na Rynku zlotowiczów przywitał wiceprezydent Starogardu, Pan Henryk Wojciechowski. Przedstawił krótką historię miasta i zaprosił wszystkich na uroczystą mszę do Kościoła św. Mateusza. Po mszy wszyscy przeszli do kina "Sokół", gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie zlotu. Wręczono nagrody laureatom ogólnopolskich konkursów zlotowych: literackiego, plastycznego i informatycznego, których tematem była twórczość Henryka Sienkiewicza.

[Rozmiar: 26255 bajtów] [Rozmiar: 29569 bajtów] [Rozmiar: 27037 bajtów] [Rozmiar: 35692 bajtów] [Rozmiar: 38721 bajtów]
Wielką radość sprawiła nam informacja, że główną nagrodę w konkursie informatycznym zdobyła uczennica naszej szkoły Gabrysia Bobruś. A to jeszcze nie wszystko, bo również nasze uczennice: Łucja Czyż, Martyna Kowalczyk, Zuzanna Jurczak i Julia Rodzoch zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez gospodarzy, występ Kapeli Kociewskiej i koncert lokalnego zespołu reggae "Jordan".

Drugi dzień zlotu wypełniły wycieczki. W Gdańsku grupy zlotowe pod opieką przewodników zwiedziły Starówkę, Muzeum Bursztynu, popłynęły galeonem "Lew" na Westerplatte. Po południu wszyscy udali się do miejscowości Szpęgawsk, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez Niemców mieszkańców Ziemi Kociewskiej. Następnie wszyscy przeszli nad jezioro Jamertal, gdzie w 1960 r. realizowano pierwsze zdjęcia do filmu "Krzyżacy"(reż. Aleksaner Ford). Czekał tu na nas Mieczysław Kalenik, odtwórca roli Zbyszka z Bogdańca w tym filmie. Wzruszony aktor opowiadał, że w tym miejscu w czasie pierwszych scen do filmu uczył się jazdy konnej i doświadczał gościnności miejscowej ludności. Potem cierpliwie odpowiadał na pytania młodzieży,rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Tradycją Zlotów Sienkiewiczowskich są spotkania z członkami rodziny pisarza.

[Rozmiar: 38877 bajtów] [Rozmiar: 33131 bajtów] [Rozmiar: 29871 bajtów]
W leśniczówce "Hubertus" czekała nas następna niespodzianka. Odwiedził nas wnuk pisarza, Juliusz Sienkiewicz, który bardzo ciekawie opowiadał o historii rodu Sienkiewiczów. Przedstawił tez kilka zabawnych anegdotek i historyjek z życia swojego sławnego dziadka. Potem wszyscy przy ognisku oglądali pokaz walk Bractwa Rycerskiego, a chętni mogli nauczyć się kilku tańców rycerskich.

[Rozmiar: 28513 bajtów] [Rozmiar: 27947 bajtów] [Rozmiar: 28136 bajtów]
Ostatni dzień zlotu to czas pożegnań. Ostatnie wspólne zdjęcia, wymiana adresów i do zobaczenia za rok na XXI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich.
  Szydłowiec - 2010r.

Zacni Waszmościowie! Z wielkim ukontentowaniem w sercu chcemy Waszmościów zaprosić do naszego Szydłowieckiego grodu na XVIII Zjazd Akademij Sienkiewiczowskich(...)

    Tak brzmiał początek zaproszenia, które Szkoła Podstawowa nr 6 im. Henryka Sienkiewicza, otrzymała od Liceum Ogólnokształcącego w Szydłowcu - tegorocznego organizatora corocznych spotkań szkół noszących imię Sienkiewicza.
    Do Szydłowca, niewielkiego miasteczka z pogranicza województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, przyjechało około 300 uczniów i nauczycieli z 60 szkół, którym patronuje autor trylogii. -„Takich szkół w naszym kraju jest już ponad 200” - powiedział kustosz muzeum w Woli Okrzejskiej, twórca i „dobry duch” sienkiewiczowskich spotkań – pan Antoni Cybulski. W tym roku udział w zlocie wzięły uczennice z mińskiej „Szóstki”: Ania Sałajczyk, Justyna Sasin, Justyna Mroczek i pani Beata Sałajczyk.


www.liceum.webd.pl
    Zlot rozpoczął się barwnym korowodem prowadzonym przez Miejską Orkiestrę Dętą, który przemaszerował ulicami miasta pod szydłowiecki zamek. Tam gości przybyłych z całego kraju powitał dyrektor liceum pan Karol Kopycki i przedstawiciele władz powiatu i miasta. Gospodarze wręczyli nagrody laureatom ogólnopolskich konkursów: literackiego i plastycznego, których tematem była twórczość Sienkiewicza.
    Uroczystości na dziedzińcu zamku szydłowieckiego uświetnił Juliusz Sienkiewicz – wnuk wielkiego pisarza. W ciekawy sposób przedstawił postać Sienkiewicza jako pozytywisty i wielkiego patrioty, ujmującego się za sprawami własnego narodu. Z gośćmi spotkał się również Mieczysław Kalenik - niezapomniany odtwórca roli Zbyszka z Bogdańca w ekranizacji „ Krzyżaków”, której reżyserem był Aleksander Ford. Aktor cierpliwie odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące pracy nad filmem, rozdawał autografy i pozował do zdjęć.
    Wieczorem wszyscy uczestnicy zlotu z zapartym tchem obserwowali oblężenie i zdobywanie Zamku w Szydłowcu, przygotowane przez Grupę Rekonstrukcyjną z Tykocina i Bydgoszczy.
    Drugiego dnia zlotu uczestnicy z przewodnikami odwiedzili Świętokrzyski Park Narodowy z klasztorem Św. Krzyża na Łysej Górze. Po tej forsownej, ale ciekawej wędrówce zlotowicze mięli jeszcze dość sił, aby zwiedzić jedyne w Polsce, a drugie w Europie Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Świetnie też bawili się wieczorem na dyskotece w szkole gospodarzy. Ostatni dzień zlotu to czas pożegnań. Uczestnicy wymieniają się adresami, obiecują sobie odwiedziny w czasie wycieczek szkolnych, bo przecież szkoły sienkiewiczowskie są w całej Polsce, w bardzo atrakcyjnych miejscowościach turystycznych.
    Jeszcze tylko wspólna msza w Kościele św. Zygmunta, podziękowania dla gospodarzy za gościnność i do zobaczenia za rok na XIX zlocie szkół sienkiewiczowskich w Przemyślu!
  Szczawnica, Nowy Sącz - 2009r.  
Gospodarzami XVII Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich były w tym roku: Szkoła Podstawowa w Szczawnicy i Gimnazjum w Nowym Sączu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 72 szkół z całego kraju.Naszą szkołę reprezentowały: Marta Cacko z klasy VI a, Ola Jałocha z kl. VI b i Pani Beata Sałajczyk. Te trzy dni to pełne wrażeń spotkania z młodzieżą z innych szkół, wycieczki, poznawanie historii i walorów turystycznych serca Pienin, czyli Szczawnicy, Nowego Sącza, Krościenka i okolic.

Wszyscy uczestnicy Zlotu wzięli udział w uroczystej gali z udziałem Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Nowego Sącza, burmistrza Miasta i gminy Szczawnica i innych znamienitych gości.Podano na niej wyniki i wręczono nagrody laureatom ogólnopolskich konkursów tematycznie związanych z patronem - Henrykiem Sienkiewiczem. Prace dwojga uczniów naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursach plastycznych. Adrianna Filipiak z kl. VI A otrzymała nagrodę i II miejsce w konkursie za pracę pt. "Kalendarz z postaciami lub światem przyrody opisanym w twórczości H. Sienkiewicza". Łukasz Zalewski z kl. V C otrzymał wyróżnienie za formę przestrzenną "Sylwetka XV-wiecznego rycerza". Obie prace powstały pod kierunkiem Pani Małgorzaty Tomkiewicz- nauczycielki plastyki.


Bogatsi o nowe przyjaźnie, oczarowani pięknem przyrody obiecaliśmy, że jeszcze wrócimy w Pieniny. Na pewno też spotkamy się z "Sienkiewiczakami" za rok na kolejnym zlocie, tym razem w Szydłowcu.


  Olecko - 2008r.

     W dniach 30.V-1.VI dwie uczennice klas szóstych: Natalia Lalak i Aleksandra Bedyńska wraz z opiekunką Beatą Kowalczyk reprezentowały nas na zlocie szkół sienkiewiczowskich w Olecku.
     Uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta ze Szkoły Podstawowej nr1 pod Pomnik Wojenny, gdzie odbyła się uroczysta gala rozpoczęcia zlotu. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wzięli udział w dyskotece z pokazem tanecznym.
     Drugiego dnia organizatorzy zapewnili „zlotowiczom” bardzo dużo atrakcji. Mieliśmy okazję zobaczyć mosty w Stańczykach oraz najgłębsze jezioro w Polsce - Hańcza. Podziwialiśmy piękne okolice na punktach widokowych w Smolnikach i z Cisowej Góry. Byliśmy także w Klasztorze Kamedułów w Wigrach oraz nad jeziorem Wigry. Wielką atrakcją był przejazd kolejką wąskotorową w sam środek Puszczy Augustowskiej, gdzie otrzymaliśmy ciepły posiłek z grilla i dużą dawkę humoru podczas pokazów rycerskich.


  Kołobrzeg - 2007r.

      W dniach 15-17 czerwca 2007 r. odbył się XV Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Gospodarzem zlotu był Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

16 czerwca przez cały dzień w Hali Widowiskowo Sportowej "Milenium" trwały finały konkursów sienkiewiczowskich i odczyty. Starosta Kołobrzeski Artur Mackiewicz powitał kilkuset uczestników zlotu a także wręczył nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego oraz konkursu literackiego.

Oprócz Gali Zlotu, w programie znalazło się min. uroczyste otwarcie wystawy fotografii Zenona Żyburtowicza "Ogniem i mieczem na wesoło" w Galerii Sztuki Współczesnej, odsłonięcie tablicy poświęconej patronowi szkoły, pochód ulicami miasta, spotkanie integracyjne w Porcie Jachtowym a także spotkania z wnukiem Henryka Sienkiewicza - Juliuszem Sienkiewiczem.

Gościem na Zlocie w Kołobrzegu był także pomysłodawca i główny organizator pierwszego zlotu, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, pan Antoni Cybulski.Materiały dotyczące zjazdu w Kołobrzegu zaczerpnięto ze strony: www.zsbio.tcz.pl


  Zamość - 2006r.  

        W dniu 26 maja w piątek przed godziną 12.00 nasi reprezentanci: Łukasz Gagaska, Paweł Wysocki i Maciej Taras pod opieką pana Tomasza Rokity dotarli do Zamościa, aby zameldować się w biurze zawodów u gospodarza imprezy - Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszego dnia odbył się tradycyjnie przemarsz wszystkich uczestników zlotu głównymi ulicami Zamościa. W pobliżu katedry nastąpiła prezentacja artystyczna zamojskiej "dwójki" ukazująca w barwnym świetle postać naszego wspólnego patrona. Dzień później uczestnicy zlotu mogli się delektować krajobrazem Zamojszczyzny. Najbardziej wszystkim podobał się Zwierzyniec.
        Pomimo, że nasi reprezentanci wrócili do domu bez wyróżnień w konkursach, to wspólny taneczny wieczorek, nowe przyjaźnie i piękno zamojskiego krajobrazu na długo pozostaną wszystkim uczestnikom w pamięci.


     
  Ziębice - 2005r.

      To już XIII Zlot Braci Sienkiewiczowskiej. Delegacja naszej szkoły wzięła udział w tej ogromnej imprezie po raz szósty. Tym razem zaprosiła nas Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Ziębicach. Znaleźlśmy się w gronie przedstawicieli 70 Szkół Sienkiewiczowskich z różnych regionów kraju. Ziębice to zabytkowe miasteczko na Przedgórzu Sudeckim, w południowo - wschodniej części województwa dolnośląskiego. Organizatorzy XIII Zlotu w Ziębicach z dumą pokazywali nam najpiękniejsze zakątki swojego miasta. Zorganizowano nam wycieczki do najciekawszych miejsc regionu. Mieliśmy okazję zwiedzić Zespół Opactwa Cystersów w Henrykowie, Złoty Stok - stare miasteczko, które w średniowieczu słynęło z kopalni rud arsenu i wytapiania złota, Kłodzko i Polanicę Zdrój.
Program XIII Zlotu w Ziębicach był niezwykle bogaty i atrakcyjny.Odbyło się sympozjum naukowe poświęcone twórczości Henryka Sienkiewicza. Obejrzeliśmy spektakl przygotowany przez uczniów SP nr 2 w Ziębicach i barwny turniej rycerski.
       W drugim dniu odbył się uroczysty przemarsz ulicami miasta. Pochód poprzedzała orkiestra dęta Wojsk Lotniczych z Bytomia. Za nią kroczyły poczty sztandarowe szkół. Pochód zamykali bohaterowie dzieł H. Sienkiewicza w strojach charakterystycznych dla kazdej epoki. Z balkonu ratusza przywitali uczestników parady Ojcowie Miasta. W Ziębickim Centrum Kultury przygotowano bankiet, a później zaproszono nas na główną część inauguracji. Tutaj spotkaliśmy się z honorowymi gośćmi XIII Zlotu: wnukiem naszego patrona - Juliuszem Sienkiewiczem oraz odtwórcami ról Nerona i Ursusa w filmowej adaptacji "Quo vadis" Michałem Bajorem i Rafałem Kubackim. Dodatkową atrakcją spotkania był recital Michała Bajora.
XIII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich zakończył się w niedzielę 5 czerwca uroczystą mszą z pocztami sztandarowymi odprawianą przez biskupów Archidiecezji Wrocławskiej w zabytkowym kościele św. Jerzego.
Naszą szkołę w tegorocznym zlocie reprezentowały uczennice: Ewelina Gromulska, Angelika Urbańska i Magdalena Podstawka oraz nauczycielka: pani Elwira Czyż.

W tym roku też wróciliśmy do szkoły z nagrodami i wyróżnieniami za prace plastyczne. Otrzymali je : Maciej Taras i Ania Szymańska za grafikę komputerową - logo Braci Sienkiewiczowskiej.

  Szydłowiec - 2004r.

Na XIII zlot Szkół Sienkiewiczowskich pojechały uczennice klasy VIa: Karolina Schimińska, Paulina Lizak i Ola Przyłucka pod opieką pani pedagog Ewy Jurczuk. Specjalne przygotowania, honorowe powitanie oraz inne różne atrakcje czekały na uczestników tego zlotu. Goście mieli okazje zwiedzić Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz piękne miasto Szydłowiec.

Odbyło się wiele konkursów i innych różnych zabaw. Nasza uczennica Magdalena Podstawka zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Ilustracja wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza". Każdy miło wspomina pobyt Szydłowcu.

     
    Myszków - 2003r.    

      W dniach od 30 maja do 1 czerwca odbył się XI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Tym razem gościła nas Szkoła Podstawowa nr 5 w Myszkowie koło Częstochowy.
Pierwszego dnia po uroczystościach powitania odbyło się wręczanie nagród zwycięzcom konkursów. Wszystkich przyjezdnych czekała miła niespodzianka w postaci występu Marka Perepeczki.

     

       Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie miały miejsce pokazy Rycerstwa Ziemi Ogrodzienieckiej. W dalszej części zaplanowano kolację, a po niej pokazy taneczno - wokalne w wykonaniu uczniów gościnnej szkoły.
       Drugiego dnia zwiedzaliśmy Jurę Krakowsko - Częstochowską. W planie wycieczki było zwiedzanie zamku w Mirowie i Bobolicach oraz Jaskini Głębokiej.

   

Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w Szałasie Jurajskim a nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w sympozjum edukacyjnym.
       Trzeciego dnia zlotu z Morska, gdzie mieliśmy noclegi, przejechaliśmy do Częstochowy. Msza w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze i spotkanie z przewodnikiem w Sali Papieskiej były ostatnimi punktami zjazdu.


Pamiątkowy wpis do naszej kroniki złożony przez Juliusza Sienkiewicza - wnuka pisarza
Poznań - 2002r.

     "Dokąd idziesz młody człowieku" pod tym hasłem odbył się w Poznaniu X Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Do stolicy Wielkopolski na zaproszenie Gimnazjum nr 42 przybyło ponad 300 uczniów i nauczycieli z 75 szkół, którym patronuje autor "Trylogii"

        Nasz region reprezentowały: Ewa Araźna, Justyna Szuba i Zosia Kaniewska - uczennice z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Sałajczyk oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie: Basia Cichocka, Żaneta Napora i Darek Gryz pod opieką p. Tadeusza Kulmy.

        Zlot rozpoczął się koncertem powitalnym z udziałem aktorów grających role sienkiewiczowskich bohaterów:
Ursusa z "Quo vadis"- Rafał Kubacki
Krzywonosa z "Ogniem i mieczem" - Maciej Kozłowski
Zbyszka z Bogdańca z "Krzyżaków" - Mieczysław Kalenik.
Aktorzy cierpliwie rozdawali autografy, odpowiadali na pytania i pozowali do zdjęć.

W Muzeum Literackim im. Henryka Sienkiewicza uczestnicy zjazdu spotkali się z wnukiem i prawnukiem pisarza - Juliuszem i Bartłomiejem. Dyskutowano o patriotyźmie. Z przyjemnością słuchano ciekawostek z życia pisarza.

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że praca plastyczna wykonana przez uczniów z klasy IVA pod kierunkiem p. Małgorzaty Tomkiewicz w postaci ilustrowanego kalendarza, zyskała uznanie komisji konkursowej i została nagrodzona.

Po zakończeniu oficjalnej inauguracji uczestnicy zlotu odpoczywali nad jeziorem. W piękną słoneczną niedzielę zlotowicze odwiedzili Ostrów Lednicki - główny ośrodek administracyjny i militarny Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Zakończenie zlotu odbyło się przy ognisku przygotowanym przez ZHR. W drodze powrotnej zajechaliśmy do Pobiedzisk, aby zwiedzić Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. W jednym miejscu zgromadzono tam 100 najsłynniejszych budowli wykonanych w skali 1:20.


Szczecin - 2001r.       W dniach 4 -5 maja czteroosobowa delegacja naszej szkoły: Katarzyna Adamska, Marta Wojda, Karolina Szcześniak i opiekunka p. Beata Sałajczyk uczestniczyła w IX Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Szczecinie.
       Do sienkiewiczowskiej szkoły przyjechało ok. 280 uczestników z 67 szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Inauguracja odbyła się na Zamku Książąt Pomorskich w sali opery. Niecodziennym gościem zlotu była Karolina Sawka, która zagrała Nel w filmie "W pustyni i w puszczy", córka znanego satyryka - Henryka Sawki.
W tym dniu poznaliśmy też zabytki gościnnego miasta Szczecina.

       Największą atrakcją drugiego dnia zlotu był wyjazd do Międzyzdrojów. Spacer brzegiem morza, zbieranie bursztynów nawet przy nienajlepszej pogodzie był przyjemnym relaksem. Tego dnia spacerowaliśmy jeszcze Promenadą Gwiazd i fotografowaliśmy się u boku różnych sław w Muzeum Figur Woskowych. Największą popularnością cieszyły się postacie Henryka Sienkiewicza i papieża Jana Pawła II.

       W trzecim dniu zlotu , z udziałem pocztów sztandarowych, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego.

Witek Jakubas z Juliopola na Podlasiu w kronice zlotowej napisał tak:
"Spotkanie w IX Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich na stałe zamieszka w naszych wspomnieniach, ponieważ pokazaliście nam Państwo, jak bardzo można wzajemnie się cieszyć i być z tego powodu szczęśliwym. Z wielkim uznaniem za chwile zadumy i wzruszenia, za wspaniałą ucztę, która krzepi nasze serca i dusze."
Warszawa - 2000r.


W dniach 5-6 maja 2000r. nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w IX Ogólnopolskim Zlocie Szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza.
Reprezentowały nas uczennice: Agnieszka Czapska, Olga Lipińska, Ewelina Kaszewska, które do Warszawy pojechały pod opieką pani Iwony Sabak

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+