SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI

Znalezione obrazy dla zapytania ratownikNa zaproszenie szkolnego klubu „Ratowniczka” ratownicy z Gupy Medycznej OSP Ładzyń przeprowadzili w naszej szkole pokaz udzielania pomocy poszkodowanemu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że resuscytacja krążeniowo-oddechowa, wezwanie pomocy i najważniejsze zasady dbania o własne bezpieczeństwo oraz innych to ważne umiejętności. Po krótkiej pogadance każdy z zainteresowanych mógł przećwiczyć wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i obejrzeć karetkę Grupy Medycznej.

 

 

Celem spotkania było uwrażliwienie na potrzebę niesienia pomocy oraz uświadomienie dzieciom, że mogą wiele zdziałać. Już wzywając karetkę młody człowiek może pomóc, a podnosząc swoje umiejętności w dziedzinie ratownictwa medycznego może uratować czyjeś życie! Patrząc na zapał naszych uczniów, wierzymy, że nie przejdą obojętnie obok osoby poszkodowanej.
Akcji towarzyszyły zapisy do szkolnego klubu „Ratowniczka”, gdzie chętni będą mogli ćwiczyć podstawowe umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Akcja odbyła się z okazji Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy.

Klub „Ratowniczek” 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25