SMACZNE KULINARIA PIERWSZAKÓW

24W klasie Ia w Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania – 8 listopada odbyły się warsztaty kulinarne z rodzicami. Celem ich było poszerzenie wiedzy dzieci o prawidłowym żywieniu, utrwalenie informacji o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie, jak również ćwiczenie swoich umiejętności kulinarnych w przygotowaniu zdrowego śniadania.

Do wykonania tego zadania dzieci przyniosły niezbędne produkty i przybory. Podczas krojenia składników sałatki, wykonywania zdrowych, kolorowych i apetycznych kanapek oraz koktajli pełnych witamin należycie zachowywały podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Różnorodność składników umożliwiła im skomponowanie dań według własnego pomysłu. Poza tym wspólna praca dostarczyła wszystkim wiele radości i przyjemności.

Śniadanie było przepyszne, urozmaicone i niecodzienne. Zrobione wspólnie z rodzicami, smakowało wyjątkowo.

Dziękujemy rodzicom za współpracę

w przeprowadzeniu tego wyjątkowego dnia

Było bardzo smacznie, zdrowo i kolorowo. Zobaczcie sami…

1 2 3 5 6 7 8 10 11 12 14 16 17 21 22 35 34 33 32 30 29 27 20 19 18