"BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

12W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 28 września br. uczniowie klas I –III uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim –  asp. szt. Zbigniewem Kołakiem. W trakcie spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych i zasadach jazdy na rowerze.

Szczególną uwagę zwrócono na wyposażenie w ubiory i elementy odblaskowe, by być widocznym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Nasz Gość przypomniał o obowiązku ich noszenia, zwłaszcza wieczorem, w okresie jesienno –zimowym.

W celu bezpośredniego zaangażowania uczniów w tematykę ruchu drogowego i promowania noszenia elementów odblaskowych zorganizowano konkursy plastyczne i literackie w poszczególnych kategoriach klas I – III.

Wyniki konkursów:

• W kategorii klas pierwszych : "Bezpieczny Pierwszak na drodze"

I miejsca: Weronika Mazek 1c, Wiktor Duszyński 1b, Sabina Bhardwaj 1c;

II miejsce: Marta Gruba 1c;

III miejsce: Igor Stańczyk 1a.

Wyróżnienia: Monika Sulej 1c, Oliwia Skrobisz 1a, Liliana Zduńczyk 1a, Wojciech Białoskurski 1a, Wojciech Chwesiuk 1a, Mikołaj Komorowski 1b

• W kategorii klas drugich: "Jestem widoczny na drodze – noszę odblaski"

I miejsce: Emilia Król 2a;

II miejsce: Aleksandra Rogala 2b;

III miejsce: Filip Romanowski 2c.

Wyróżnienia: Kamila Zamojska 2c, Aleksandra Koziestańska 2c, Viktoryia Tsvirko 2a, Gaja Grzyb 2a.

• W kategorii klas trzecich: "Bezpieczna droga do szkoły" konkurs literacki

Wszystkie wiersze, fraszki i rymowanki zostały nagrodzone:

Daria Janiszek 3b, Oliwia Korzeń 3b, Julia Mościcka 3a, Piotr Morkis 3a, Franek Drabarek3a, Malwina Szubińska 3a, Ania Mościka 3a, Natalia Dąbek 3a.

Wszystkim laureatom konkursów serdecznie Gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców i Komendzie Powiatowej Policji

w Mińsku Mazowieckim za nagrody rzeczowe.

Mamy nadzieję, że udział w konkursach i akcji profilaktycznej przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków.

Akcję zorganizowali Opiekunowie Małego Samorządu

18 17 16 15 15 14 13 12 10 9 8 7 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49