"STOP NAŁOGOM" - AKCJA PROFILAKTYCZNA

Ceregra Bartosz 4b 1Ciekawość to jedna z cech dziecka. Zdarza się , że podczas poszukiwania nowych wrażeń dzieci naśladują dorosłych i rówieśników. Nie zawsze wiedzą, że czynności, które wykonują są dla nich szkodliwe i niebezpieczne.

Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie klas czwartych poznali różne zagrożenia i pułapki, które istnieją w otaczającym nas świecie. Uświadomili sobie skutki zażywania narkotyków, dopalaczy, palenia papierosów, picia alkoholu, napojów energetyzujących. Propagowanie idei życia bez nałogów sprzyja ochronie zdrowia i środowiska.

Uczniowie rozwijali także umiejętności bycia asertywnymi. Nauczyli się jak nie ulegać manipulacjom ze strony mediów czy namowom rówieśników.

Podsumowaniem tych wszystkich działań było wykonanie pracy plastycznej promującej życie bez nałogów pod hasłem: „STOP Nałogom”. Prezentacja twórczości plastycznej dzieci była protestem i swoistym apelem przeciwko używkom.

W konkursie plastycznym wyróżniono trzy prace: Nikoli Krusiewicz – kl. 4a, Bartosza Ceregry - kl. 4b i Gabrieli Araźnej- kl.4b.

Nauczycielki przyrody, Pani Dobrawa Kubaszek i Pani Elwira Czyż, bardzo dziękują uczniom klas czwartych za aktywność i zaangażowanie w akcję profilaktyczną.