WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH

2W dniach od 08 marca do 31 marca 2021 roku odbyły się w szkole konkursy literackie i plastyczne organizowane przez nauczycieli biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie mieli szansę pochwalić się talentem pisarskim lub plastycznym. Tematyka konkursów była zróżnicowana, stosownie do wieku i umiejętności wychowanków.

Uczniowie klas pierwszych i zerowych wykazali się największym zaangażowaniem i stworzyli czarodziejskie ilustracje do najpiękniejszych baśni swojego dzieciństwa. Prace młodych artystów robią niezwykłe wrażenie - zachwycają lekkością i elegancją, oczarowują i wzruszają. Listę laureatów oraz najpiękniejsze prace prezentujemy poniżej.

Temat przewodni konkursu dla klas II - III nie tylko rozwijał i promował talenty artystyczne. W nadesłanych pracach uczniowie przedstawiali własne przeżycia, refleksje i spostrzeżenia wyniesione z kontaktów z czworonożnymi przyjaciółmi. W tej kategorii wiekowej zwyciężył

Franciszek Sowa z klasy II c.

W konkursie dla klas IV laureatami I-go miejsca ex aequo zostali

Aleksandra Kołodziejczyk z klasy 4 b

oraz Szymon Król również z klasy 4 b.

Uczniowie przedstawili w swoich pracach w sposób niezwykle subiektywny i wzruszający dalsze losy Janka Muzykanta, co zaważyło o decyzji jury i przyznaniu najwyższego miejsca w tej kategorii wiekowej.

Konkurs dla klas V – VIII miał na celu rozwijanie szacunku dla tradycji narodowych i patriotycznych oraz rozbudzanie postaw twórczych i promowanie talentów. Najpiękniejszy list gratulacyjny do Henryka Sienkiewicza, za budzenie wśród rodaków poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha zredagował

Marcin Stal z klasy 6 c.

Zwycięzców konkursów wyłoniło jury w składzie: Weronika Araszkiewicz, Małgorzata Gałązka, Marzena Król i Bożena Swatko. Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach! O terminie rozdania dyplomów i nagród poinformujemy osobiście każdego z laureatów za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Uczniowie, których prace nie zostały nagrodzone otrzymają od Organizatorów dyplomy uczestników konkursu i podziękowania.

Bożena Swatko

1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 5