E-PLANETOBUS W NASZEJ SZKOLE!

7        1

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma literatura z Układem Słonecznym? Czym się różni Księżyc od księżyca?

        Uczniowie czterech klas z naszej szkoły (8a, 8b, 8c i 7e) szukali odpowiedzi na te pytania razem z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.

 

 

E-Planetobus to zajęcia odbywające się w ramach programu Nauka dla Ciebie, wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Wirtualna wizyta e-Planetobusu, mająca formę dialogu i interakcji uczestników z prowadzącymi zajęcia, pozwoliła uczniom naszej szkoły zapoznać się z najciekawszymi gwiazdozbiorami, planetami Układu Słonecznego oraz innymi obiektami astronomicznymi poprzez wspólne odbycie podróży po nieboskłonie oraz kosmosie.
Dzieci przyglądały się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć były księżyce. Uczniowie dowiedzieli się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają. Samodzielnie sprawdziły, co można zobaczyć na naszym Księżycu.

Prowadzący zajęcia udowodnili, że aby zostać badaczem kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

 

2     3    4     5     6