WYSTAWA SZTUKI LUDOWEJ

Iwaniuk Weronika - IVcPolska sztuka ludowa jest jedyna w swoim rodzaju. Przeróżne jej wytwory – wycinanki łowickie, malowane chaty, studnie, płoty, przedmioty używane na co dzień a także stroje ludowe, muzyka i rzeźba – to wyjątkowa sztuka i niezmierzone bogactwo kulturowe.

W wychowaniu przez sztukę sięganie do tradycji i korzeni stanowi istotny element w budowaniu naszej tożsamości i osobowości.

Uczniowie klas czwartych podczas zajęć plastyki wykonali przepiękne ozdoby ludowe na papierowych talerzykach. Motywem dominującym w pracach były kolorowe wycinanki łowickie.

Zapraszamy na wystawę…

Aleksandra Kołodziejczyk - IVb Araźna Gabrysia - IVb Ceregra Bartosz - IVb Chmielarczyk Sebastian - IVa Filip Myszka - IVb Gabriela Mroczek - IVb Iga Zawadka - IVc Iwaniuk Weronika - IVc Jakubicka Natalia - IVb Jakub Romaszuk - IVc Jałocha Wiktoria - IVa Kozieł Ola - IVa Kołodziejczyk Milena - IVc Kołodziejczyk Milena - IVc  kopia Krusiewicz Nikola - IVa Krusiewicz Nikola - pr. 2 - IVa Maja Kurdziel - IVc Maruszak Oliwier - IVc Pola Dziugieł - IVb Popowski Kacper - IVa Reszel Nikola - IVc Reszel Nikola - IVc  kopia Reszel Nikola - IVc  kopia 2 Sobiepanek Zuzia - IVa Stąpór Kinga - IVb Wasilewska Oliwia - IVc Wojda Aleksandra - IVa Wójcik Amelia - IVb Wójcik Kacper - IVa Włodarczyk Natalia - IVc Zadunajska Daria - IVc Zuzanna Skrzeczyńska - IVc

Prace wykonali:

Aleksandra Kołodziejczyk, Gabrysia Araźna, Bartosz Ceregra, Sebastian Chmielarczyk, Filip Myszka, Gabriela Mroczek, Iga Zawadka, Weronika Iwaniuk, Jakub Romaszuk, Natalia Jakubicka, Wiktoria Jałocha, Milena Kołodziejczyk (dwie prace), Aleksandra Kozieł, Nikola Krusiewicz (dwie prace), Maja Kurdziel, Oliwier Maruszak, Pola Dziugieł, Kacper Popowski, Bartosz Pyrka, Nikola Reszel (trzy prace), Zuzia Sobiepanek, Kinga Stąpór, Oliwia Wasilewska, Natalia Włodarczyk, Aleksandra Wojda, Amelia Wójcik, Kacper Wójcik, Daria Zadunajska, Zuzanna Skrzeczyńska