SZKOLNI SPECJALIŚCI OD HISTORII

1W 20 rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Mariance imienia Gen. Józefa Hallera uczniowie naszej szkoły: Szymon Dróżdż z klasy 8b oraz Mateusz Sitkowski z 8c wzięli udział w konkursie: Spacer z Generałem Józefem Hallerem. 18 czerwca 2021r zostali zaproszeni na uroczystość szkolną, w czasie której odebrali nagrody za zajęcie jednego z 8 pierwszych miejsc.

 

Mieli także okazję do wysłuchania wystąpień profesjonalistów a jednocześnie pasjonatów historii ziemi mińskiej: Dyrektora Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim Leszka Celeja oraz burmistrza Mińska Mazowieckiego Zbigniewa Grzesiaka. Goście przybliżyli uczniom postać i związki generała z naszym miastem. Gratulujemy ósmoklasistom sukcesu w konkursie! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym, za trud włożony w przygotowanie pracy konkursowej w czasie panującej pandemii i życzymy Wam chęci do stawiania sobie wysokich wymagań w przyszłości.