TEATR HISTORII "NIEPODLEGŁA"

 

8       

    W dniach 27-29 września w naszym mieście na Starym Rynku gościł Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. Muzeum na kółkach, w niecodzienny sposób, prezentuje jak kształtowała się Polska po odzyskaniu niepodległości. Zachęca odwiedzających  do zapoznania się z wybranymi aspektami historii poprzez technologię. 

   

 

 

 

            Uczniowie  naszej szkoły, z klasy IIa, skorzystali z okazji i odwiedzili to niezwykłe miejsce. Mobilne centrum edukacyjne umieszczone jest w specjalnym, rozsuwanym samochodzie ciężarowym (co oczywiście podnosi jego atrakcyjność wśród najmłodszych) i podzielone na kilka stref z monitorami i cyfrowymi wizualizacjami. Dzieci  oglądały część  poświęconą symbolom narodowym Rzeczypospolitej, pamiątki po Legionach Polskich zeskanowane w 3D i prezentowane jako hologramy, podziwiały makietę polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku.

           Wielkie zainteresowanie wzbudziła cyfrowo zrekonstruowana postać Józefa Piłsudskiego przemawiającego głosem Marszałka, zarejestrowanym w 1924 roku.

Po wizycie w wirtualnym teatrze historii, młodzi uczniowie, na pewno zapamiętają wybitnego Polaka jakim był Józef Piłsudski, a być może zainteresują się historią naszego kraju i nie tylko.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13