"LAURKA DLA MOJEJ PANI"...TAK, TO DLA WAS, DRODZY NAUCZYCIELE

14  Święto Edukacji Narodowej - to inspiracja do przeprowadzenia konkursu literacko-plastycznego pt. Laurka dla mojej Pani. Turniej adresowany był do wszystkich uczniów klas I – VIII.

Każdy konkurs jest pretekstem do kształtowania wśród uczniów kreatywnych postaw, toteż jego uczestnicy i tym razem zaskoczyli Organizatorów ciekawymi pomysłami. Na laurkach pojawiły się przepiękne kwiaty wyczarowane techniką collage’u oraz malowane farbami i pastelami. Wystawka prac konkursowych rozkwieciła się różnorodnymi kompozycjami bukietów, wśród których dominowały kwiaty zarówno polne jak i ogrodowe. Nie mogło zabraknąć dumnych róż, subtelnych lilii i tulipanów, czy tchnących żarem słoneczników, natomiast niezapominajki, bratki i stokrotki zachwycały skromnością i delikatnością. Kolorowe serduszka, jako dodatkowy element dekoracyjny laurek, świadczą o głębokiej więzi między uczniami i nauczycielami, którą wychowankowie okazali w tym wyjątkowym dniu w ciepły i dyskretny sposób.

Na laurkach uczniowie zamieścili ciekawe niekonwencjonalne życzenia i samodzielnie układane wierszyki. Pozwolę sobie zaprezentować utwór literacki jednego z laureatów:

Chce podziękować wszystkim Nauczycielom,

że swoją wiedzą z nami się dzielą,

że każde nasze małe ekscesy

potrafią zamienić w wielkie sukcesy.

Dziękuję za uśmiech, miłe rozmowy,

o żadnym podlizywaniu tu nie ma mowy.

Ostatni rok spędzam w tej szkole,

ale odwiedzić ją sobie pozwolę.

Myślami wracać będę do „Szóstki”,

żeby wypełnić w niej po nas pustki.

Na konkurs wpłynęło 47 prac. Jury w składzie: Ewelina Spychała, Małgorzata Tomkiewicz, Bożena Swatko i Marzena Król dokonało oceny prac i wyłoniło ex aequo następujących laureatów:

Laureaci w kategorii klas 0 – III:

Pola Kulma, kl. 1 a

Wiktor Duszyński, kl. 2 b

Patrycja Dzięcioł, kl. 1 b

Igor Stańczyk, kl. 1 a

Wojciech Kotara, kl. 3

Tymoteusz Paradowski, kl. 1 b

Zofia Kowalewska, kl. 2 c

Laureaci w kategorii klas IV – VIII:

Maria Szkup, kl. 8 d

Zuzanna Witek, kl. 6 a

Julia Kiełczewska, kl. 6

Liliana Komorowska, kl. 4 c

Aleksandra Wojda, kl. 5 b

Lena Kolasińska, kl. 6 a

Oliwia Kucharska, kl. 5 b

Nadesłane laurki przedstawiały bardzo wyrównany poziom, toteż Jury postanowiło dodatkowo wyróżnić prace pozostałych uczestników turnieju. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękuję za aktywny udział w tej wyjątkowej akcji.

Bożena Swatko

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15