NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2021 - 2025

program czytelnictwa

W październiku 2021 roku Szkoła Podstawowa nr 6 otrzymała dotację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021- 2025. Głównym celem programu jest wzmacnianie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów dzięki uatrakcyjnieniu księgozbioru biblioteki szkolnej poprzez zakup lektur i nowości wydawniczych, włączenie się społeczności szkolnej w promocję nowości wydawniczych i wydarzeń promujących czytelnictwo.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna otrzymała środki finansowe na zakup nowości książkowych oraz elementów wyposażenia biblioteki, w sumie 15 000 zł, w tym 12 000zł to środki pochodzące z dotacji, a pozostałe 3 000 to wkład własny organu prowadzącego. Natomiast oddziały przedszkolne otrzymały dotację w wysokości 3125 zł na zakup nowości czytelniczych.

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 508 książek, w tym o 305 egzemplarzy lektur zgodnych z nową podstawą programową. Zostało zakupionych również 49 książek na nagrody dla uczniów., natomiast do oddziałów przedszkolnych zakupiono 200 pozycji książkowych.

Co więcej, pomieszczenie biblioteki zostało wyposażone w sześć regałów na książki.

Zachęcamy uczniów i pracowników szkoły do wypożyczania nowości książkowych z bibliotecznego księgozbioru!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12