DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2022

logo3

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Działajmy razem" w klasach I-III odbyły się pogadanki, warsztaty, quizy na temat niebezpieczeństw płynących z sieci.

Uczniowie dołączyli do drużyny „Sieciaków" i poznawali z nimi bezpieczny internet. Złe postaci – „Sieciuchy", czyli Bełkot, Kradziej, Kłamacz i Śmieciuch - przedstawiciele ciemnej strony internetu, pokazały uczniom, jakie zastawiają w sieci pułapki na nieświadomych internautów. Kłótnie, kradzieże danych, kłamstwa i całe tony spamu – to właśnie ich sprawka.

Prowadzący, zwrócili też uwagę na ważny aspekt, jakim jest czas spędzony przed ekranami odbiorników. Podkreślono, że zbyt długie przesiadywanie w sieci szkodzi zdrowiu a nawet powoduje uzależnienia.
Uczestnicy biorący udział w projekcie, będą na pewno, bardziej świadomie korzystać z sieci, gdyż znają już pozytywne i negatywne zastosowania internetu. Wiedzą jakie zagrożenia mogą na nich czekać i jak się zachować gdy coś ich zaniepokoi.
W ramach akcji profilaktycznej ogłoszono konkurs plastyczny lub literacki „Bezpieczni w sieci"

Laureatem konkursu zostali :
miejsce I - Adam Wójcik kl.3a
miejsce II - Nikola Kotłowska kl.3b