WYCIECZKA DO KAWĘCZYNA

c1712 października klasy trzecie wyjechały na wycieczkę do Gościńca położonego we wsi Kawęczyn. Uczniowie zapoznali się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Na rozległym terenie Gościńca znajdują się: stara zagroda wiejska, piekarnia, kuźnia, oryginalne stare wiatraki, młyn wodny i dawna szkoła.

Wstępując na ten cudowny teren zostaliśmy staropolsko powitani przez gospodarza ubranego w strój ludowy i ugoszczeni ciastem i herbatą. Potem wyruszyliśmy na zwiedzanie wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną. Dawne przedmioty gospodarstwa domowego wzbudziły niemałe zdumienie wśród dzieci. Odbyliśmy spacer przez las do młyna wodnego, starej szkoły i wiatraków. W zabytkowej kuźni mieliśmy pokaz sztuki kowalskiej z wybijaniem pamiątkowych monet. W piekarni obserwowaliśmy różne zboża i jak wygląda przygotowanie chleba do wypieku. W dawnej szkole dzieci miały okazję zasiąść w blisko 100-letnich ławkach z otworkami na kałamarz.

Nie zabrakło pieczonych kiełbasek i zabawy na placu oraz dyskoteki w wiejskiej sali tanecznej. Największe emocje wywołała wizyta w zagrodzie danieli i owiec, a także przejażdżka wozem. Wszyscy czekają już na następny wyjazd

c3 c4 c5 c6 c29 c15 c2 c7 c8 c11 c31 c10 c26 c1 c12 c13 c18 c19 c20 c21 c22 c23 c24 c28 c27 c30 c32 c33 c34 c35 c9 c16 c17 c25