CIEKAWE ZAWODY - FARMACEUTA

3W ramach programu „Poznajemy ciekawe zawody” klasę II a
odwiedziła pani Asia, która pracuje w aptece Ziko. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, kto może zostać farmaceutą, gdzie pracuje farmaceuta oraz jaki ma zakres obowiązków. Dzieci mogły zobaczyć zdjęcia, jak wygląda apteka od zaplecza. W jaki sposób ułożone są leki, gdzie są przechowywane. Nasz gość przyniósł ze sobą artykuły, które możemy kupić w aptece: lekarstwa, czopki, opatrunki, syropy, maści i kremy. Na zakończenie pani Asia pokazała uczniom jak wykonać krem z witaminą A. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi farmaceuci. Najpierw otrzymali i odczytali receptę, następnie za pomocą moździerzy, tłuczka, zakraplaczy i innych naczyń laboratoryjnych przygotowały krok po kroku krem do rąk. Gdy nasz klasowy krem był już gotowy, wystarczyło tylko wypisać i nakleić sygnaturkę na pudełeczku. To było interesujące i pouczające spotkanie. Dziękujemy bardzo pani Asi, że znalazła dla nas czas!

5 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22