KONKURS HISTORYCZNY "PATRIA NOSTRA"

logoCelem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży szkolnej.

Formuła konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego. Projekt zachęca młodych ludzi do kreatywnego spojrzenia na historię polityczną i gospodarczą a także na wkład ważnych postaci historycznych w rozwój regionu oraz całego kraju. Formuła projektu promuje wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i kanałów komunikacji do popularyzacji tematyki historycznej i ponadto sprawia, że projekt ,,żyje’’ jeszcze długo po jego formalnym zakończeniu.

Prace wykonywane w ramach konkursu to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje prezentujące ważne wydarzenia z historii naszego kraju, wykonane różnymi technikami- poczynając od statycznych , ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów( przeważnie samych uczniów), aż po tzw. Machinimę – animacje generowane z wykorzystaniem silników gier komputerowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna z klasy 8c- Julka Stachowicz, Emilia Żelazowska i Mateusz Kowalczyk.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, którzy zaprezentowali film o Mikołaju Koperniku i zajęli 35 miejsce na 93 zgłoszone projekty.

Zachęcamy również uczniów do udziału w nowej edycji konkursu!