DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

16Październikowe świętowanie Dnia Edukacji Narodowej weszło już na stałe do tradycji naszej szkoły. Również w tym roku było okazją do wspólnego spotkania społeczności szkolnej, gdyż jest to dzień poświęcony pracownikom oświaty, a także uczniom.

Pogoda sprzyjała świętowaniu, ponieważ wysoka temperatura za oknem i ciepłe promienie słoneczne wprawiały zgromadzone osoby w radosny nastrój.

Spotkanie otworzył chór szkolny składający się z uczniów klas IV - VI, którzy pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. M. Śmigielskiego wykonali pieśni związane tematycznie z obchodzonym świętem. 

8  9  6

Następnie głos zabrała pani dyrektor A. Zalewska. Podziękowała nauczycielom za trud i pracę włożoną w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Szczególną uwagę zwróciła na kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych, gdyż szacunek dla kultury i tradycji jest podstawą egzystencji narodu.

5Z kolei uczniom życzyła jak najlepszych ocen, a także zapału do nauki i rozwijania swoich możliwości. W swojej wypowiedzi nawiązała do słów Ministra Edukacji Narodowej pani Krystyny Szumilas zawartych w liście do pracowników oświaty. Pani Minister podkreśliła rolę nauczycieli w podnoszeniu jakości pracy szkoły. Dzięki ich wysiłkom wzrasta poziom kompetencji młodych Polaków, co potwierdzają liczne badania nie tylko polskie, ale też zagraniczne.

Miłym momentem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów klas - IIa, IIb i IIc, którą przygotowały wychowawczynie tych klas - p. E. Brygoła, p. A. Kraus, p. R. Krasnodębska, p. A. Nowak. Scenki pełne humoru przeplatane były piosenkami i życzeniami o poważnej teści. Bartek, Kasia i Martynka z IIb w zabawnej scenie "Przepis na ucznia" uświadomili nam, że nie wystarczy samo chodzenie do szkoły, aby być uczniem. Do tego potrzeba jeszcze parę innych skladników jak odwaga, wyobraźnia, wrażliwość, poczucie humoru, systematyczność czy pomysłowość. Podziwialiśmy również pełen gracji występ uczennic, które zaprezentowały "Taniec kwiatów".13

Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wygłaszali swoje kwesie, za co zostali nagrodzeni brawami i wyrazami uznania ze strony widowni.

Charakter uroczystości podkreślały dekoracje, które stanowiły głównie portrety wychowawców wykonane przez uczniów klas I - III. O przygotowanie sceny do występów zadbały panie: M. Tomkiewicz, A. Książek, S. Gugała, a nad nagłośnieniem czuwała p. E. Lalak.

Uroczyste spotkanie zakończyły życzenia złożone nauczycielom przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI i Małego Samorządu klas I - III.

1 2 3 3a 5 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16