ŚWIĄTECZNE WIANKI - ZAJĘCIA FLORYSTYCZNE

2W ostatnim tygodniu nauki w tym roku kalendarzowym uczniowie klasy Ic uczestniczyli w zajęciach florystycznych o tematyce świątecznej. Wychowankowie wykorzystywali różnorodne elementy do tworzenia niebanalnych świątecznych dekoracji. Podczas zajęć w sali unosił się przyjemny zapach igliwia, które było jednym z ważniejszych elementów w procesie twórczym. Wykonując świąteczne dekoracje dzieci jednocześnie uczyły się rozpoznawać gatunki drzew iglastych, rodzaje szyszek, wykorzystywać suszone plasterki owoców oraz skórek do przystrajania.

 

 

Bożonarodzeniowe rękodzieło charakteryzuje się także blaskiem, mnogością błyskotek- stanowiło to element zwieńczenia pracy. Poprzez radosną twórczość dzieci ćwiczyły motorykę małą, co przełoży się na efektywniejszą naukę pisania. Własnoręcznie wykonane i przystrojone (z niewielką pomocą nauczycieli) wianki wg preferencji uczniów doskonale wpiszą się w świąteczne aranżacje domowych przestrzeni. Zanim to nastąpiło pięknie udekorowaliśmy salę na wigilię klasową.

Małgorzata Gałązka

3 4 6 1 2 8 7 9