Z WIZYTĄ U FRYZJERA

7Kolejnym zawodem poznanym przez klasę II a był zawód fryzjera. Uczniowie odwiedzili salon „Silver Men” i poznali specyfikę pracy w tym zawodzie. Pan fryzjer pokazał dzieciom jak wygląda salon. Chętne osoby mogły usiąść na krzesłach obrotowych przed dużymi lustrami. Pan fryzjer pokazał dzieciom przybory, którymi posługuje się podczas swojej codziennej pracy. Były to różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki i maszynki elektryczne. Opowiedział jakich szamponów i odżywek należy używać aby włosy były zdrowe i zadbane. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość samodzielnego uczesania manekina. Dzieci w ten sposób mogły się poczuć jak prawdziwi fryzjerzy.
Dziękujemy bardzo panu Sylwestrowi Żołądek za poświęcony czas, wartościowe spotkanie i przybliżenie zawodu fryzjera w niezwykle atrakcyjny sposób.