ILE WODY JEST W TWOIM POKOJU? ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ WODY Z PAH

9Czy wiesz, że woda z której korzystasz to nie tylko ta, którą czerpiesz z wodociągów? Większość wody jest niewidoczna – potrzebna do produkcji wszystkich rzeczy, począwszy od jedzenia, po ubrania czy sprzęt elektroniczny. Wodę wykorzystywaną do upraw, hodowli, produkcji energii czy też w fabrykach nazywamy wirtualną wodą. Jest ona pozyskiwana w różnych części świata, w zależności od tego, na terytorium jakiego państwa powstaje używany przez Ciebie produkt. Korzystając ze swojego laptopa, ubierając spodnie czy jedząc czekoladę, warto zdawać sobie sprawę, że woda wykorzystana do ich produkcji najczęściej pochodzi z zagranicy — bardzo często z miejsc, do których dostęp do wody nie jest tak powszechny, jak u nas. (źródło: PAH)

Członkowie społeczności szkolnej mieli okazję zapoznać się szerzej z zagadnieniem wirtualnej wody, biorąc udział w zajęciach tematycznych, oraz włączając się w szerzenie wiedzy o wirtualnej wodzie poprzez przygotowanie gazetki szkolnej „Ile wody jest w Twoim pokoju”. Zachęcamy do zapoznania się z powyższą tematyką.

Sabina Piechnik

Nauczyciel geografii