DZIEŃ ZIEMI - 2023

Dzień Ziemi

ZIEMIA- dom dla wszystkich żywych stworzeń. Niepowtarzalna planeta, jedyna w swoim rodzaju we wszechświecie.

Ziemia – arcydzieło stworzenia.

Wszyscy używamy wszystkiego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, światła słonecznego, temperatury, roślin, zwierząt, oceanów i gór. Niestety Ziemia i całe środowisko są konsekwentnie niszczone przez człowieka. Istotnie, dla każdego z nas bardzo ważne jest, abyśmy zrozumieli i podjęli działania, aby temu zapobiec. Dlatego Dzień Ziemi jest koniecznością.

"Zainwestuj w Naszą Planetę"  to hasło przewodnie w 2023 roku.

Chcąc pomóc w ochronie naszej planety i środowiska podjęliśmy działania promujące ochronę przyrody w naszym kraju.

Uczniowie klas 4 pod opieką Pani Elwiry Czyż przygotowali plakaty przedstawiające formy ochrony przyrody w Polsce oraz sposoby ochrony planety przed zanieczyszczeniami. Prace skłoniły uczniów do refleksji na temat konieczności dbania o nasze środowisko.

Obchody Dnia Ziemi to świetny sposób, aby nauczyć uczniów, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Uczniowie klasy IIb pod opieką Pani Renaty Krasnodębskiej uczestniczyli w akcji "Posadź z nami las" i sadzili drzewka w Leśnictwie Mienia. Dzieci pracowały z ochotą i zaangażowaniem pod czujnym okiem leśników. Organizatorzy - pracownicy Nadleśnictwa Mińsk zadbali też o poczęstunek i pamiątkowe medale. 

SADZENIE DRZEW

a 1 a 2 a 3 a 5 a 6 a 7 a 8 a 9 a 10 a 12 a 13 a 14 a 15 a 16 a 17 a 18 a 19 a 20 a 21 a 22 a 23

DZIEŃ ZIEMI W SZKOLE

1 1 1 2 1 3 1 4 1 5 1 6 1 7 1 8 1 9 1 10 1 11 1 12