SPOTKANIE Z HENRYKIEM SIENKIEWICZEM

4

W dniu 15 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Patrona
szkoły, którym jest Henryk Sienkiewicz – wybitny polski pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Uroczystość była poświęcona jego życiu i twórczości, a jej głównym celem było upamiętnienie postaci, która pozostawiła trwały ślad w historii literatury polskiej.Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkolnego. Następnie pani
wicedyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu pt. „Portret Henryka
Sienkiewicza”.

I miejsce zajęła Wiktoria Żołądek z klasy II a,
dwa II miejsca- Wiktoria Zajma z klasy I d oraz Pola Kulma z klasy II a,
dwa III miejsca - Antonina Dmowska z klasy II c i Tymon Druzbalski z klasy Id.

 


Po uroczystym rozdaniu nagród uczniowie z koła teatralnego „Wyżyny”
przygotowali okolicznościowy program artystyczny, w którym zaprezentowali
inscenizację fragmentów dzieł Sienkiewicza oraz wykonywali utwory muzyczno – taneczne. Ponadto uczennice z klasy VII b Natalia Góras i Anna Puścian przygotowały prezentacje przedstawiającą biografię Henryka Sienkiewicza oraz dokonania literackie autora, podkreślając jego zasługi dla polskiej literatury. Nad sprzętem muzycznym czuwał uczeń klasy VIII c Mateusz Kowalczyk. Dekoracje wykonały dziewczynki z klasy VII a.
Uroczyste celebrowanie Dnia Patrona szkoły było dla nas wszystkich
niezwykle ważnym wydarzeniem, które pozwoliło na uświadomienie sobie roli i znaczenia kultury oraz literatury w naszym życiu. Dzięki obchodom tego święta, mieliśmy możliwość bliższego poznania dorobku Henryka Sienkiewicza, którego twórczość zawsze będzie dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania.

Kamila Tarczyńska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23