KLASA VIA NA KONCERCIE PT. ,,MUZYKA PĘDZLEM MALOWANA" W MIEJSKIEJ SZKOLE ARTYSTYCZNEJ.

7W dniu 17 maja uczniowie klasy VIa pod opieką wychowawcy - pani Małgorzaty Postolskiej uczestniczyli w ,,duchowej uczcie", czyli koncercie muzyki filmowej, klasycznej i popularnej,przygotowanym przez kadrę pedagogiczną Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim. Młodzież z wielką uwagą, skupieniem i zainteresowaniem wysłuchała następujących dzieł: ,, Now we are free" - utworu z filmu pt.,, Gladiator", ,, Flight past" C.Barrata, ,, Sonaty księżycowej" L.van Beethovena, ,, River flows in you" Yirumy, walca z filmu pt.,, Trędowata " autorstwa W.Kilara oraz ,, Libertanga " - kompozycji A.Piazzoli.

 

 

      Formuła spotkania,polegająca na interaktywnych zajęciach z publicznością, umożliwiła uczniom bliższe poznanie wszystkich instrumentów, których dźwięki wybrzmiewały w rytm opisanych utworów.

      Twórcy programu zadbali również o oprawę plastyczną koncertu,przedstawiając ciekawe, tematyczne animacje. Uczniowie zostali także zachęceni do obejrzenia obrazów Pana Mirosława Chylińskiego,artysty malarza pochodzącego z Cegłowa, którego dzieła stanowiły tło utworów muzycznych.

      Bardzo dziękujemy za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne, które pozwoliło nam na obcowanie na żywo ze Sztuką.

 

 

4 1 2 3 5 6 7 8 10 11 9