EUROPEJSKA GRA MIEJSKA

9W grze miejskiej, zorganizowanej przez Europe Direct Mińsk Mazowiecki, dn. 13. maja w ramach obchodów Dnia Europy wzięło udział 15 drużyn - to aż ponad 60 osób! Wśród nich także uczniowie naszej szkoły - członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego. Historia, kultura, geografia, ciekawostki na temat państw europejskich - to tematy, z którymi uczestnicy Europejskiej Gry Miejskiej musieli zmierzyć się w czasie „Quizu europejskiego” w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W zabytkowych wnętrzach Pałacu Dernałowiczów, odnowionego dzięki wsparciu unijnemu, Gracze mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę poświęconą Funduszom Unijnym, dzięki czemu mogli dowiedzieć się m.in. w co inwestuje się Fundusze Europejskie i jaki wpływ mają one na życie każdego z nas oraz poznać różnorodność projektów, realizowanych z pomocą dotacji unijnych. 

 

Kolejnym punktem na mapie naszej gry był malowniczy ogród w Muzeum Ziemi Mińskiej. Aktywności przygotowane przez pszczelarkę Martynę Juszczak - inspired by Nature wokół europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Ratujmy pszczoły i rolników!” oraz degustacja „pajdy z miodem” cieszyły się ogromną popularnością. Z ostatnim zadaniem, które było poświęcone instytucjom UE Gracze musieli zmierzyć się w siedzibie punktu Europe Direct Minsk Mazowiecki. Była to również okazja do rozmowy o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wszystkim Graczom, a zwłaszcza naszym Uczniom (w składzie: Łucja Królak, Ania Puścian, Julia Rogala i Kamila Tarchalska z kl. 7b oraz Łucja Kościk, Karolina Bandych, Bartek Kałabun i Kuba Sujak z kl. 8a) bardzo dziękujemy za poświęcony czas, aktywność i zaangażowanie!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16