BLOCKHAIN

LOGO

29 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie na temat nowych technologii. Gościliśmy Panią Katarzynę Łaziuk, zastępcę Burmistrza Mińska Mazowieckiego oraz Pana Marcina Rzeteckiego, prezesa Stowarzyszenia BLOCKCHAIN POLSKA.

Uczniowie poznali technologię BlockChain, która służy do przesyłania i przechowywania informacji o transakcjach internetowych. Informacje ułożone są w postaci bloków. Po nasyceniu danego bloku informacjami, tworzy się kolejny.

BlockChain można porównać do elektronicznej wersji papierowej księgi rachunkowej, w której rejestrowane są transakcje dokonywane w sieci.

Technologia może mieć zastosowanie w przesyłaniu danych, m.in. w elektronicznym systemie płatności, weryfikowaniu danych, cyfrowej wymianie informacji itp.

BlockChain jest rozwiązaniem, które pozwala dokonywać transakcji bez pośredników. Dzięki temu wartość istniejących produktów, usług i interakcji wzrasta.

Zdobyta wiedza umożliwiła nam przystąpienie do projektu realizowanego pod skrzydłami Fundacji BMW im. Herberta Quandta.

 

BlockChain

PROJEKT TYLKO DLA ZAKRĘCONYCH !

W naszej szkole ustawiliśmy plastikowy kosz, do którego zbieramy tylko plastikowe nakrętki. Kosz wyposażony jest w czujnik do mierzenia zapełnienia pojemnika. Dane z czujnika będą przekazywane do aplikacji, gdzie będzie można obserwować i porównywać wyniki poszczególnych szkół.

Nagrodą dla szkoły, która zbierze najwięcej nakrętek, będzie przywilej wybrania fundacji lub stowarzyszenia, na które sponsor przeleje 1000 złotych.

Ponadto, wszystkie szkoły otrzymają roślinkę lub krzaczek zakupione przez ZGK.

Poza szkołą można obserwować wyniki zabawy ściągając aplikację https://app.baiot.io

Akcja trwa od 29 maja do 16 czerwca.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

 

 

LOGO 1 2 3 4 fot1