WYCIECZKA DO MUZEUM ILUZJI

19Czwartek - 23 maja, klasy IVc i Vb spędziły naukowo w Warszawie. W Muzeum Iluzji uczniowie mieli okazję doświadczać różnych zjawisk optycznych. Wielu uczniów kilkakrotnie przebywało tunel świetlny, aby odczuć kolorowy zawrót głowy! Po godzinie zabawy udaliśmy sie spacerem po Starówce i Krakowskim Przedmieściu, dłuższą chwilę spędziliśmy na lodach, aby dotrzeć w końcu do auli Uniwersytetu Warszawskiego.

Odebraliśmy tu sporą dawkę wiedzy na temat pamięci. Chyba coś nam w pamięci zostanie o neuronach, dendronach, synapsach? Po wykładzie uczniowie mieli okazję zadać profesorowi różne pytania związane z funkcjonowaniem mózgu i pamięci. Do szybkiego powrotu do autobusu zmotywowała nas wisząca nad głowami burza a deszczyk trochę nas pokropił. Atmosfera była dobra a uczniowie zdyscyplinowani. Wkrótce czekają nas dłuższe wyjazdy.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24 25