DZIEŃ DZIECKA W STRAŻY POŻARNEJ

98jIhvEcZ okazji Dnia Dziecka klasa 2d z wychowawczynią wybrała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. W czasie wizyty panowie strażacy oprowadzili dzieci po budynku komendy oraz pokazali centrum dowodzenia, gdzie przyjmowane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach. Odwiedziliśmy także samego Pana Komendanta, który opowiedział nam o swojej pracy, obdarował słodkimi upominkami, a nawet pozwolił zasiąść w swoim fotelu!

     Podczas zwiedzania Komedy, strażacy zaprezentowali pojazdy jakimi się posługują, całe wyposażenie wozu strażackiego, sprzęt pożarniczy oraz opowiedzieli jak trudna i niebezpieczna jest ich praca. Chętni uczniowie mogli przymierzyć strój strażacki, hełm, maskę powietrzą oraz usiąść w wozie strażackim. Byliśmy także świadkami prawdziwego wyjazdu strażaków na akcję.
Później spotkaliśmy się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy przygotowali dla dzieci ciekawe zabawy z wykorzystaniem wody i sprzętu strażackiego, nauczyli obsługi gaśnicy oraz zaprezentowali działanie wielu narzędzi, które pomagają im na co dzień w pracy.
Na koniec dzieci gorąco podziękowały strażakom za miłe i pouczające spotkanie i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.
Po takiej ilości wrażeń udaliśmy się na poczęstunek, a w drodze powrotnej do szkoły odwiedziliśmy lodziarnię.
Dziękujemy serdecznie Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim z Panem Komendantem na czele oraz Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim za niezapomniany Dzień Dziecka, a mamie naszej uczennicy – Pani Ewie za pomoc w organizacji tego wydarzenia.


Monika Ufnal

 

 

-3L8zMWr 2BuPn5Ta 8zYpNL-u 98jIhvEc 467GHrnu biecjt5p CQQ0Z0u3 EKmChzKa iDYFGbzb iz8OiYFg keuD5ygh lTPi0iav M0dl6SUf N92xC91l pUZmoSLo STLCih1I xgZsdqQq