W REZERWACIE JEDLINA

5Tradycją naszej szkoły są coroczne wyjazdy integracyjne uczniów klas I-III, organizowane przez nauczycielki z zespołu integracyjnego – p. Justynę Kalinowską i p. Paulinę Białoskurską. W tym roku, na wycieczkę do rezerwatu Jedlina w Mieni, pojechały klasy: IIIa, IIIb i Ia. Na miejscu czekali na nas pracownicy leśnictwa Mienia. Uczniowie odbyli długi spacer leśną ścieżką edukacyjną, podczas którego Pan podleśniczy opowiadał o rezerwacie Jedlina.

 

4

 

Jest on jednym z najstarszych rezerwatów w Polsce. Występuje w nim wiele gatunków drzew z jodłą na czele oraz innych roślin objętych częściową bądź całkowitą ochroną. Daje schronienie i dom wielu zwierzętom. Leśnicy rozmawiali również z uczniami o znaczeniu przyrodniczym i społecznym lasów. Po ciekawej „leśnej” lekcji przyszedł czas na piknik i wspólną zabawę (w specjalnie wyznaczonym miejscu) - było smakowicie i bardzo przyjemnie! Dzięki wycieczce dzieci miały okazję przenieść się do świata przyrody i poczuć go wszystkimi zmysłami. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wyjazdu i Pracownikom Leśnictwa Mienia za niezwykłe zajęcia, ekologiczne upominki i poświęcony czas.

 

5 1 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33