JUŻ NIE MUSZĘ MÓWIĆ: „Poczytaj mi, mamo!”


1Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności człowieka. Każdy z nas nabywa ją w trakcie edukacji. Wychowawcy oddziałów przedszkolnych (p. Jolanta Czyżkowska, p. Aneta Syryjczyk) funkcjonujących w naszej szkole dbają o to, by rozbudzić w dziecku zainteresowania książką, by czytanie stawało się dla niego przyjemnością. 

Realizując to zadanie, uczęszczają z podopiecznymi na zajęcia biblioteczne, a także wykorzystując każdą wolną chwilę, starają się głośno czytać swoim wychowankom. W tym celu starannie dobierają literaturę, która zaspakaja potrzeby odbiorców i daje im poczucie zadowolenia. Czytanie to proces twórczy, kreuje wyobraźnię i fantazję. Bohaterowie literaccy budują w dzieciach odwagę do wyrażania uczuć.

 10   2


 Realizację tego zadania pogłębia biblioteka szkolna, która wspiera i ułatwia proces nauki czytania. Uczeń w naszej szkole otoczony jest odpowiednimi książkami, ma je zawsze pod ręką. Codzienne głośne czytanie utworów literackich przez nauczycieli rozbudza w dzieciach zainteresowanie książką, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo. W SP 6 znaczna grupa słuchaczy oddziałów „0” nieźle radzi sobie z umiejętnością czytania. Sprawia to ogromną radość nie tylko rodzicom, ale również Dyrekcji Szkoły i uczącym ich nauczycielom. Dzięki efektywnej pracy nauczycieli i rodziców wielu uczniów oddziałów „0” naszej szkoły już nie musi mówić: „Poczytaj mi, mamo!”. 3  4  5  7  8  9  

18 lutego 2015 r. miała miejsce w naszej szkole lekcja biblioteczna połączona z aktem ślubowania czytelnika. Uroczystość tę z pewnością zapamiętają na zawsze jej uczestnicy. „Zerówkowicze” mogli nie tylko zwiedzić szkolną bibliotekę, ale również zapoznać się z zasadami jej funkcjonowania, ze sposobem ustawienia księgozbioru, poznać regulaminy obowiązujące w czytelni i w wypożyczalni i oczywiście wypożyczyć pierwszy w życiu wolumen. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek, wykonane przez starszych czytelników. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowego zdjęcia.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10