ŚWIETLICOWY TURNIEJ WARCABOWY


1Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, jak ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś kto gra jeszcze gorzej.

Wzorem lat ubiegłych odbył się w naszej szkole Świetlicowy  Turniej Warcabowy  dla klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Turniej zorganizowały: pani Anna Pessel, pani Magdalena Kruś-Rowicka i pani  Agata Zychowicz. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą aż 48 zawodników. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do turnieju. 

2 3 4 

Zwycięzcami Turnieju zostali:

w kategorii klas 1:

I miejsce - Kacper Szwaj - klasa Ie

II miejsce - Anna Syryjczyk - klasa Ib

Wyróżnienie dla Jana Dzięcielskiego z klasy Ie

   w kategorii klas 2:

I miejsce - Julia Sobotka  - klasa IIc

II miejsce - Kacper Ciesielski - klasa  IIb

III miejsce - Mateusz Pogorzelski - klasa IIc

w kategorii klas 3:

I miejsce-  Kacper Paździoch - klasa IIIc, Mikołaj Wąsowski - klasa IIIc

II miejsce - Aleksander Dzięcielski  - klasa IIIb

III miejsce - Kamil Rzyszkiewicz -
klasa IIIa

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju w przyszłym roku szkolnym.