WAŻNE WYDARZENIA W ZERÓWCE

P1010071

 

W marcu uczniowie z odziałów zerowych uczestniczyli w wielu wyjątkowych, nietypowych, niecodziennych zajęciach. Najciekawsze z nich zostały uwiecznione i umieszczone na naszej stronie. Po jakimś czasie na pewno wrócicie do nich z sentymentem.

 LEKCJA W MUZEUM

W codziennej pracy wychowawczej staramy się przybliżać dzieciom treści patriotyczne. Doskonałą ku temu okazją było odwiedzenie Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich. Miało ono miejsce przed rocznicą powstania tej formacji wojskowej, przypadającą właśnie w marcu.

Zdjęcie0125 Zdjęcie0126 Zdjęcie0122

 Dzieci mogły bezpośrednio „dotknąć” cząstki historii naszej ojczyzny. Z zaciekawieniem oglądały eksponaty: szczególnie sztandar, ordery, broń. Największą atrakcją było to, że można było posiedzieć na siodle i poczuć się jak prawdziwy jeździec.

Wiele opowieści p. Artura przyciągnęło uwagę nie tylko chłopców. Chyba pójdziemy tam raz jeszcze. Warto zaczynać poznanie tego, co blisko, aby zrozumieć to, co odległe.

 

KONKURS RECYTATORSKI

 

Dn. 10 marca odbył się nasz wewnętrzny – „Przedszkolny Konkurs Recytatorski”. Chętne dzieci zaprezentowały opanowane wcześniej pamięciowo wiersze J. Brzechwy. Z obu grup wystąpiło łącznie 14 zerówkowiczów. Każdy pokazywał swoje umiejętności w pięknym mówieniu, ale też radzeniu sobie z emocjami i tremą. Wyróżnienie w postaci dyplomów otrzymali:

pizap.com14299106422091

 

0A – Amelia, Julia, Mateusz, Maciek, Gabrysia, Agatka

0B – Kinga, Karolina, Damian, Marcin, Ryszard

III miejsce zajęła Natalia Sabak recytując „Pomidora”

II miejsce – Tobiasz Gorwoła z wyrazistą prezentacją wiersza „O hipopotamie”

Za najciekawszą interpretację uznano „Na straganie” przedstawione przez Magdę Witczak.

Zasłużone gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Życzymy sukcesów w próbowaniu swoich sił również w innych dziedzinach aktywności!

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W ciągu ostatniego miesiąca dzieci z gr. 0A i 0B trzykrotnie gościły w Bibliotece Miejskiej. Były to wartościowe spotkania z literaturą, wdrażające do kulturalnych form spędzania czasu. Wszystkim bez wyjątku bardzo spodobało się opowiadanie o misiu Paddingtonie. Dzieci uważnie słuchały, chętnie się wypowiadały oraz kolorowały obrazki. Na kolejnych zajęciach poruszano tematykę dotyczącą teatru. 5-latki mogły wówczas wykonać rekwizyty, tj. maski teatralne.

P1010048 P1010050 P1010052 Zdjęcie0130 Zdjęcie0132

Natomiast 1 kwietnia oglądaliśmy film pt. „Kraina Lodu”. Obecnie na pokazie wychowankowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów oraz dołączali do śpiewania piosenek. Nikt się nie nudził chociaż niektórzy wcześniej widzieli już tę opowieść. Szczególna nauka wynikała z przekazu moralnego. Ważne, aby nie mieć serca z lodu, pamiętać o innych, umieć i chcieć pomagać.